Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőrségi bírság részletfizet...

Rendőrségi bírság részletfizetési kérelmet hogy írjak?

Figyelt kérdés
Piros lámpán mentem át, szeretnék részletfizetést kérni, de nem tudom mit írjak !
2011. júl. 14. 18:00
 1/10 anonim válasza:
Szeretnéd részletekben megfizetni(meg adhatod milyen arányba)és majd el bírálják.Ja!kérelem okát ,kevés jövedelemmel rendelkezel,esetleg tanuló vagy,munkanélküli segélyen vagy stb.Minden jót!
2011. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha közigazgatási bírságról van szó, akkor az alábbi mintát töltsd ki, és nyalj rá 2200 Ft okmánybélyeget, majd küldd el.


Fontos: csakis a jogerőre emelkedés, és a fizetési határidő között jó ha odaér! Ha jogerőre emelkedés előtt ér oda, akkor fellebbezésnek veszik és arra már 5000 ft okmánybélyeg kell!


Hogy hol tart az ügyed a [link] oldalon az ügyszámor és a rendszámot begépelve megtudhatod!

2011. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs lemaradt az iratminta:

[link]

2011. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Azt kell leírnia, miért okozna nagy nehézséget egyben befizetni a közigazgatási bírságot, tehát a szociális, anyagi körülményeit kell ismertetnie! Ha szociális körülményei különösen rosszak " időközben elvesztett munkahely, esetleg több gyerek, de csak egy kereső képes a családban, stb " és a bírság rendkívüli veszélybe sodorná a család életét, AKKOR VAN MÓD A RÉSZLETFIZETÉSI KÉRELEM MELLETT A BÍRSÁG MÉRSÉKLÉSÉNEK KÉRELMÉRE IS ! Amennyiben az említett körülmények egyike fennáll, érdemes mindkettő beadásával próbálkozni!

Tanácsom a következő, érdemes olyanhoz fordulni aki járatos efféle ügyekben.Sokan azt hiszik, hogy csak egy levél az egész!Aztán meg írnak fűt-fát,és csodálkoznak ha nem jó. Szerintem nem érdemes ilyenért 10-15 ezret sajnálni! Itt a neten számtalan olyan oldal akad, aki kérelmek megírásával foglalkozik, és egy több százezres bírság csekély részét kéri. Nekem itt segítettek, nézd meg! Érdemes !


[link]

2011. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az előttem íróhoz csatlakoznék, felesleges letölthető mintákkal bíbelődni! Az indokok jó megfogalmazása és lényeg jó megfogalmazása aranyat ér. Én is töltöttem le MINTÁT ,DE ABBAN SEMMI NINCS! aZ ÜGY.SZÁMOT ÉS A NEVET ÉN IS RÁ TUDOM ÍRNI. Felvettem a kapcsolatot a neten olyannal aki ezzel foglalkozik és pik-pak megírta rutinból. Kár próbálkozni önállóan. Ha nem jót írsz, többet vesztesz mint nyersz!
2011. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hol mentél át piroson? melyik városba?
2011. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

18:38 és 18:48


Az iratmintát én linkeltem. Jelenleg két közigazgatási bítságos ügyem van folyamatban. Én úgy jártam el, ahogy a kozigbirsag.police.hu-n írják, a rendőrség által ajánlott iratmintát töltöttem ki, és küldtem el tértivevényesen.


Egy gyorshajtásom volt, és egy kötelező haladási irány megsértése még áprilisban. Az utóbbit 50000 Ft-os bírsággal sújtották. A határozatban leírták, hogy a bírságot nem mérsékelik, csak halasztásra és részletfizetésre van lehetőség.

Az egyik bírság első részletét most fizettem be, a másikat meg majd októberben kezdem törleszteni!

Ennyi!


Idézet a rendőrség közleményéből:

A közigazgatási bírság méltányossági alapon történő mérséklésére, elengedésére a hatóságnak a hatályos jogszabályok alapján nincs lehetősége az ügyfél szociális körülményeire, illetve a cselekmény elkövetésének menthető erkölcsi voltára figyelemmel sem.


A határozat jogerőre emelkedését követően a teljesítési határidő leteltéig - 2.200,-Ft illeték megfizetése mellett - az első fokú hatóságtól lehet kérni a közigazgatási bírság részletekben történő teljesítésének, illetve a teljesítési határidő módosításának (a továbbiakban: fizetési kedvezmény) engedélyezését, ha az ügyfélen kívül álló ok teszi lehetetlenné a határidőre való teljesítést vagy a teljesítés aránytalan nehézséget jelent. A határidő lejárta után az ügyfél - feltéve, hogy a végrehajtást még nem rendelték el - a fent meghatározott okból igazolási kérelem egyidejű benyújtásával kérhet fizetési kedvezményt. Amennyiben a hatóság elutasítja az igazolási kérelmet és a fizetési kedvezmény iránti kérelmet, egyidejűleg dönt a végrehajtás elrendeléséről.

2011. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, de konkrétumokat írjatok légyszíves!

Irat mintával nem tudok mit kezdeni,azokat én is megtaláltam!

A kérdésem " mit írjak " arra irányult ami a letölthető iratmintákban nincs.

Az indokok, az a lényeg, mit írjak ?

Erre nagyon nem írtatok semmit!

Szerintem felkeresek egy webes oldalt amit ajánlottatok, hogy megírják!

Köszönöm még egyszer!!!!

2011. júl. 14. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Én annyit írtam, hogy az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé a bírság kifizetését egy összegben!

Igazából nem érdekli őket, általában aki kéri annak megadják a részletfizetési kedvezményt, mert kell nekik a pénz! Ha átadják az önkormányzatnak, hogy adó módjára behajtsák, akkor nem hozzájuk kerül, hanem a költségvetésbe!

A rendőrség a működési költségei egy részét a közigazgatási bírsággokból kapja!

2011. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Vedd fel velük a kapcsolatot, és kedvező áron megírják.

Nincs aggódás mit írjál!


[link]

2011. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!