Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy működik a küllőhúzó?

Hogy működik a küllőhúzó?

Figyelt kérdés
Biciklim első kerekében 8-as lett, szeretném megjavítani, viszont nincs küllőhuzom, mondták, hogy a kulloket kell egyesével meghuzni, fogóval nem lehetne? esetleg egy youtube videotok nincs arról, hogyan kell használni a kullohuzot?
2011. júl. 25. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem néztem végig ,de ezen az oldalon találsz többet is.

http://www.youtube.com/watch?v=w-dP6mYJ-pg&playnext=1&list=P..

2011. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
úgy, hogy megtekered vele a küllőanyát, és ezáltal húzol egyet a küllőn... ha meg akarod húzni a küllőt, jó erőben kell lenned, mert elég nagy a szakítószilárdsága... :D
2011. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A legtöbb bicikliboltban/szervizben van centíróztatás. Fogóval szerintem csak összebarmolod a szélét, párszáz forint lehet a küllőkulcs. Ráadásul nem az összeset, hanem a 8-as ellen kell húzni, különben csak nagyobbat raksz bele.
2011. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de ha 8-as van benne akkor nem a küllőket kell húzni szerintem. Apa fiatalabb korában versenyszerűen bicózott, szal ért a szereléshez, az enyémet mindig ő csinálja és ő nem a küllőt szokta húzni. A kereket tartó villa végén,a tengelyt rögzítő csavarokat szokta meglazítani és meghúzni újra egy kis igazítás után és akkor nem lesz 8-as. Lehet hogy a küllőkkel is lehetséges a korrigálás de én tőle azt még soha nem láttam.
2011. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A tengely rögzítése és a tengelyen lévő kerék deformitása között nincs sok kapcsolat. Maximum az, hogy a sérülés következtében esetleg a sokk miatt, vagy a tartós használatától a sérült keréknek a sok "ütés" miatt gyengülhetett a rögzítő csavar szorítása.


Gépkocsi kerekénél nincs küllő (ma már :) ) így ott ellensúllyal egészítik ki, hogy ne "üssön". Ha csak újrahúznák a rögzítő csavarokat de a hibát nem javítanák akkor a kopás, menetbiztonság stb. nem változna.

2011. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!