Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki már adott el külföldi...

Aki már adott el külföldi személynek magyar rendszámú autót, vagy tudja, mi a menete, leírná nekem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy angolul lenne az adás-vételi, van-e erre nyomtatvány, vagy mi megírhatjuk, mintha magyar személynek adnám el, mi lesz az okmányirodában, ülnek majd rajta (ha épp nem tud az ügyintéző angolul), vagy le kell fordíttatni hivatalos fordítóval, stb.?
2011. aug. 2. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Külföldi személynek nem tudsz csak egy adásvételivel eladni egy autót. Ahhoz Magyarországon ki kel vonni a forgalomból és ott a hivatalba írjak be az új tulajdonost aki majd kap egy Z-és ideiglenes rendszámot és miután az országába leregadózta forgalomba helyezi.


De ha jól tippelem tetőled a kalapos románok akarják megvenni. Ha igen akkor ne menj bele. Te fogsz pórul járni.

2011. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó a válasz! Én adtam el, afrikai országba vitte egy néger fazon " Mitsu. kistehert", magyar adásvételivel, én kivonattam a forgalomból, azt enyi. Fontos a forg.-ból kivonás, rendszám leadás!
2011. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem kalapos románok, hanem nagyon sok nemzetiségű embert ismerek, mert külföldön dolgozom, és egy barátom venné meg. :)

2011. aug. 3. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!