Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt valaki mostanában Páv-on?...

Volt valaki mostanában Páv-on? Ha igen elmondaná nekem hoyg miből is áll ez? Leginkább a vezetés része érdekel, pl hogy forgalomban kell-e vezetni és hány percet. Nekem Páv IV. Vizsgára van szükségem.

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát vezetés része az nincsen.
2011. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Létezik PÁV IV? Az mire kell?
2011. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát vezetés is van.

PÁV 4-re annak kell mennie, akit 5-ször meghúznak forgalmi vizsgán.

m

2011. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig tévedel kedves előttem felszólaló:

a) I. alkalmassági kategória: a megkülönböztető jelzést használó gépjármű vezetése,

b) II. alkalmassági kategória:

ba) a közúti közlekedési szolgáltatás keretében személyszállítást végző autóbusz (trolibusz), személygépkocsi,

bb) a nemzetközi közúti személyszállítást végző autóbusz, amelyben a vezetőülésen kívül legalább 17 állandó ülőhely van,

bc) a veszélyes áru szállítását végző gépjármű

vezetése,

c) III. alkalmassági kategória:

ca) a 7500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó, közúti közlekedési szolgáltatást végző tehergépkocsi, vontató, nyerges vontató és járműszerelvény,

cb) a 7500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó, nemzetközi közúti áruszállítást végző tehergépkocsi, vontató, nyerges vontató és járműszerelvény

vezetése,

d) IV. alkalmassági kategória: az a)-c) pontban nem említett gépjármű vezetése.

2011. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5ször bukik van vezetési vizsga.

[link]

2011. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én áprilisban voltam páv 4en. :) Akkor hatalmas csalódásként éltem meg, hogy 5ször buktam, de így visszagondolva már teljesen máshogy érzem a helyzetet.

A páv vizsga elég sokáig tartott.. 9től 2ig ott dekkoltam, ráadásul a kísérőknek lent kell várni. Aztán nem lehet kaját venni az épületben, de ott kell maradni a folyosón szinte végig. szerintem ez is fontos :D

Először a pszichológushoz kellett mennem, ő egy kedves nő volt, képeket mutatott, amik közül választani kellett szimpatikusat és nem szimpatikusat. Ez után egy nyomtatványt kellett kitölteni, arról olvasta a kérdéseket. Pl. mit gondolok a vezetési stílusomról, miért buktam meg a vizsgákon (külön-külön, egyesével kell mondani), kit okolok a bukásért, mit gondolok magamról, mit gondolnak rólam mások, vannak-e barátaim.. Ezek után még egyszer mutatta a képeket, és megint ki kellett választanom a szimpiket és a nem szimpiket.

Ezután mentem vezetni, az ottani autóval és oktatóval. Az autó benzines, fehér Opel Astra volt, az oktató egy idősebb férfi, aki nagyon rendes volt velem. (18/L) Egy udvarból kellett kiállni az autóval, egy elég szűk kapun keresztül. Aztán szinte végig csak jobbra kellett kanyarodni, volt, hogy mondta, hogy menjek be a belső sávba, aztán az utolsó pillanatban szólt, hogy kanyarodjak jobbra, ugye a külső sávból. Jöttek az egyirányú utcák, ahol ugye észre kell venni a sok jobb kéz szabályos kereszteződést. Az egész út kb 20 percig tartott, és semmi extra helyet nem érintettünk, még villamos sem esett útba (én vidékiként tartottam tőle).

Az oktató minden kis hülyeségért megdicsért, pl. sávon belül kanyarodok jobbra, megfelelő a körültekintés, észreveszem, hogy piros a lámpa.. a végén már ciki volt, hogy ezekért folyton dicsérget :D aztán nem vettem észre, hogy jobbkezes a kereszteződés, és akkor nagyon boldog volt, hogy végre talált valamit, amit nem tudok.. de akkor is poénkodva mondta, aztán még tanácsokat is adott. Ő mondta, hogy "nem vezetni, hanem közlekedni kell megtanulni. A vezetésnél csak magadra figyelsz, a közlekedésnél viszont a többiekre kell figyelni. És amíg ez nem megy, addig neked jó, hogy nem kapsz jogosítványt."

Ez után egy géphez kellett menni, ahol pedált és karokat kellett nyomkodni attól függően, hogy mit látok a képernyőn. Utána egy rácsos ládában kellett egy golyót keresztülvezetni, egy választott segédeszközzel, időre.

Utána jött a leggagyibb része. Minden aznapi páv4-est meg kellett várni, hogy az utolsó feladatokat együtt tudjuk elvégezni. Egy csomó várakozás után bementünk egy terembe, ahol 4 feladatot kellett elvégeznünk. Az első: egy kijelzőn felvillannak számjegyek, és azok közül, legalább 3mat kell beXelni a kapott lapon. Kb 10szer ismétlődik a feladat, nagyon kell figyelni, hogy ne akkor pislogj, mikor felvillannak a számok. A második feladat: Szerkezetek vannak a lapon, mögötte alkatrészekből összeállítási lehetőségek, és azt kell kiválasztani, amelyikből az adott szerkezetet lehet összeállítani. Kb olyan, mint a kindertojás játékának összeállítási rajza :D. A harmadik feladatban egy hőmérséklet idő grafikon 3 görbéje volt berajzolva egy milliméter papírra, és arról kellett leolvasni az egyik meghatározott görbe adott időpillanataihoz tartozó hőmérséklet értékeket. A negyedik feladat: egy füzetben van 10 lap, minden lapon van egy 1 soros szituáció, és utána 10 gondolat, amik közül lehet válogatni. Választani kell a 10 gondolat közül egy szimpatikust, egy nem szimpatikust, egy általánost, és egy sajátot. Nem baj, ha ugyanazt több helyre is írod. Pl. Szitu: pénteken a munkahelyeden látod, hogy már megint nem vitte le senki a szemetet. Gondolatok: 1.) Ez nem lehet igaz, mindjárt felgyújtod a kukát, és akkor nem neked kell levinni. 2.) Megfogod a szemetet, és megint te viszed le. 3.) Leviszed, de jövő héten megkapják miatta a fejmosást..


Nem nehezek a feladatok, csak nagyon kell koncentrálni. Sok sikert neked! :) Remélem, tudtam segíteni

2011. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Igen köszönöm a segítséget én holnap megyek Pávra de még mindíg nagyon izgulok,bár az oktatóm azt mondta nem kell félni mert vezetni sem kell a városba csak egy kis utcában.Nagyon szeretném a jogosítványt nekem legföképp munkaválalláshoz kell mert külföldön lenne munkám de nincs jogsim és nem tudok kijárni.És a másik az hogy az oktatóm azt mondja jól vezetek csak túl izgulok mikor vozsga van és ezért nem sikerül mert nem tudok koncentrálni.
2012. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

hol tudok jelentkezni ír-sos formában páv 4-re?


közlekedési hatóság honlapján a jelentkezési lapon csak páv 1. 2. 3. szerepepl :(

2012. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!