Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megtehetik ezt most komolyan?...

Megtehetik ezt most komolyan? Jogosítványszerzés, lehet-e így?

Figyelt kérdés
Nos, a nyáron kezdtem el a jogsit megszerezni, és mindenféle dolgok miatt most tartok a forgalmi vezetés felénél. Tehát letettem a rutint (ami 5000 Ft) volt. Nemrég mondta az oktatóm, hogy új rendszer lesz, és eszerint újra meg kell csinálnom a rutint (mert az új rendszer szerint együtt lesz a rutin és a forgalmi vizsga), mert biztos, hogy december 22-ig nem tudok elmenni vizsgázni úgy, hogy át is menjek (ezután lesz az új rendszer). A kérdés: jogos ez, hogy így, a tanfolyam közepén, teljesen új szabályokat húznak rám?
2011. dec. 7. 16:15
 1/8 bánomisén ***** válasza:

Szerintem nem. Az lenne a normális, hogy aki még a régi rendszer szerint kezdett bele a tanfolyamba, az a régi rendszer szerint is fejezze be. Nem őt tehet arról, hogy menet közben változtatnak a rendszeren.

A helyedben utánajárnék a dolognak, lehet, hogy az oktatód nem tudja jól.

2011. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Az lenne a normális, hogy aki még a régi rendszer szerint kezdett bele a tanfolyamba, az a régi rendszer szerint is fejezze be."

Igen, de sajnos már többször bebizonyosodott, hogy ez nem így van.

Sajnos MEGTEHETIK!

2011. dec. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bánomisén ***** válasza:

16:25

Ebben igazad van, én is ezért használtam feltételes módot :-/

2011. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szomorú vagyok:( Párom azt szajkózza, hogy nem tehetik meg, de mondtam, hogy itt, álomországban, pont nem?:(((
2011. dec. 7. 16:30
 5/8 bánomisén ***** válasza:
Kérdező, kérdezd meg a tanintézetben, az irodán, az a biztos. Hátha kellemes meglepetés ér. Mo-on minden lehetséges és mindennek az ellenkezője is.
2011. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az iskolának ehhez semmi köze, a vizsgákat az NKH szervezi. Gondolom hogy az NKH-nál még az év közepén a hátsó sarokban kifüggesztették, sőt a sokunk által reggeli olvasmásnynak tekintett Magyar Közlönyben is megjelenhetett 2-3 hónappal a hatályba lépése előtt, vagyis mondjuk októberben. Innentől kezdve az NKH hárít és azt mondja hogy a szabályt időben közzétették, mindenkinek lett volna ideje felkészülnie, vagy befejeznie a függőben levő tanfolyamot. "Kereszt" vizsgákat az NKH nem köteles csinálni, és amilyen kiskirályként érzik magukat, nem is fognak.


Gondolom az NKH-nál már megfogalmazták a sok beérkező panaszra/kérdésre vonatkozó válaszleveleket is, hogy elég legyen majd csak kiküldeni.


Persze az, hogy legalább az iskoláknak, a névsorban szereplő oktatóknak kiküldjenek egy értesítő e-mailt, levelet, már luxus.... (ha esetleg kaptak volna, akkor bocs az NKH-tól, de az NKH általános hozzáállását alapul véve ezt kizártnak tartom :P illetve akkor mindenki sokkal tájékozottabb lenne, nem ez a "úgy hallottam" meg "úgy tudom" menne még most is 2-3 héttel az új rend előtt....

2011. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem anno a kilencvenes évek elején,mikor vizsgáztam,kész lettem mindennel sikeresen és mentem a jogositványomért,mire ott azt mondták,hogy még fizessek be 1500ft-ot,mert most változtattak a szabályokon!Mondom nekem már ahhoz mi közöm?Mire ők,hát sajnálják,de ha nem fizetem ki,akkor addig nem adják ide a jogosítványt!Nos tudtam tenni mást?Sajna azt tesznek az emberrel,amit akarnak,igy te sem fogod megúszni,mert akármit is vetel fel nekik védekezésül,úgyis ki fogják magyarázni!
2011. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is ugyan így vagyok vele. Én személyesen az NKH-nál érdeklődtem akkor azt mondták, hogy akinek idén megvan a rutin vizsgája az 2012 március végéig leteheti a forgalmit a régi rendszer szerint. Most mondta az oktató hogy változtattak rajta, és az új rendszer szerint hiába van x órám+rutin vizsgám akkor is le kell tennem a rutint jövőre újra.
2011. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!