Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » BKV buszhoz kell GKI vizsga,...

BKV buszhoz kell GKI vizsga, vagy elég csak egy PÁV II-es alkalmassági és egy C, vagy D kategóriás jogosítvány?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Kell hozzá, ráadásul a C sem elég.
2012. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
GKI, PÁV II és C,D kategória.
2012. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kell. D a busz kategória!
2012. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aminek előfeltétele a C.
2012. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van buszos GKI az kell hozzá.

D jogsinak előfeltétele a C mint ahogy azt valaki helyesen írja. Nem lehet csak D jogsid olyan nincs.

És Páv 2. (pályaalkalmassági 2es kategória.) Vagy lehet az egyes is jó de az megkülönböztetett járművek vezetésére jogosít. (Mentő tűzoltó ílyesmik)

2012. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

BKV buszhoz kell GKI vizsga, vagy elég csak egy PÁV II-es alkalmassági és egy C, vagy D kategóriás jogosítvány?


A GKI Képzés a buszosoknak 2013 szeptember a haladék amennyiben a vizsgázónak a D kategóriás jogosítványa 2008 szeptember 9. eléött szerezte!

Ammenyiben a D jogsija 2008 szeptember 9. elötti akkor nem kell a GKI elég a belföldi autóbuszvezetői szolgáltatói igazolás! :)


Amennyiben a D kategória 2008 szeptember 9. után lett szerezve az az a vizsga .. akkor kötelezett a GKI képzésre! Ami 5 évente kell hosszabbitani!


Én is belföldi buszvezetőivel vezetek még a továbbképzésre 2013 szeptemberétől leszek kötelezett! :)


Ezze figyeljetek oda!


Tehát D kategória 2008 szeptember 09. elötti akkor nem kell GKI elég a belföldi buszvezetői vizsga!


Ha 2008 szeptember 09. e utáni pl 10. én vizsgázott valaki akkor GKI kötelezett! :)


üdv:

Egy buszvezető :)

2012. jan. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mostani jogszabály szerint B,C,D kategória PÁV1 vagy PÁV2 és a GKI kell! :)


Régen nem kelett a buszhoz a C jogsi!

Vannak kollégák most is a BKV nál akiknek B,D kategóriájuk van annó régen csinálták a BKV n belül nem követelték meg a C t mivel kevés volt a buszvezető nem sokáig volt ilyen akció de jópár kollégának nincs C jogsija tudom B + D je van! :) De ilyen már nincs csak érdekesség képen írtam le! :)

2012. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)!
2012. jan. 18. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!