Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Olajcsere, vezérmű csere, és...

Olajcsere, vezérmű csere, és vizsga 125ért sok?

Figyelt kérdés

Bp..Peugeot 307 1.6 Present 2002es évjárat 5 éve vettük akkor volt vezérmű csere...stb

A napokban érdeklődtem hogy mennyi lenne mindez tőlünk egy utcára..

Ált olajat én szoktam venni Castrol 10/40eset 80ból megveszem és viszem ezt tegyék bele..ismerős...

Szóval csak az anyagárat mondta először:

Vizsga 30ezer

vezérmű pumpával görgővel 50-60ezer

olajcsere 20-25ezer

munkadíj minderre 25-30ezer

szerintem ez pofátlanul sok!

kérdeztem milyen olajat tesznek bele azt mondta valami 10/40eset aminek az anyagára 10ezer..de ha anyagárként mondta a 20-25ezret akkor mi a fent maradó 10-15ezer??a benzinszűrő??az a pár száz ftos tétel??

Szerintem nagyon át akartak verni..nem is viszem oda,csak érdekel a véleményetek mik a Bp-i árak...

Vidéken ha az olajat viszem akkor 500Ft az olajcsere +szűrő ár,vizsga 25ezer volt legutóbb ebbe benne van egy átnézés is..valamint a vezérmű cseréről tényleg nincsen most fogalmam,ha tud valaki infót írni megköszönöm.Tehát úgy számolom 30ezer +vezérmű....

Mi a véleményetek??

Köszi


2012. ápr. 22. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Én összetenném a két kezemet ha az én kocsimnál mindez kijönne ennyiből:)



Olajcsere:

olaj+olajszűrő+légszűrő+pollenszűrű és lehet az üzemanyag szűrőt is kicseréli

Erre teljesen reális ár a 20-25 ezer.


Vezérmű:

görgök+szíjak (vízpumpához is!)

Erre is teljesen reális a 50-60 ezres alkatrész ár.


Vizsga:

annyi amennyi


Munkadíj:

25-30 ezer. Ezt még én kicsit "keveslem" is:)


Szóval összességében szerintem nem sok. Pofátlanul soknak meg aztán pláne nem nevezném:) Mondom én nagyon boldog lennék ha az én kocsimban ennyiből kijönne mindez:)

2012. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nagyon ráértem és kicsit utána számoltam pontosabban.

Közép árkategóriás termékeket néztem!


olaj: 10e

olajszűrő: 2e

levegőszűrő: 3e

pollenszűrő: 4e

üzemanyagszűrő (opcionális): 3e


olajcsere anyagára: 22e


vezérmű csere:

vezérmű szíj+vezető görgő+feszítő görgő+vízpumpa: 67e (ez a legolcsóbb komplett szett amit találtam! van 82e-ért is!)


műszaki: 22e


Ez eddig összesen: 111 ezer forint plusz majd a munkadíj!

2012. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Most volt szervizbe, Peugeot 206.

66 ezret fizettem úgy hogy : Olajcsere + összes szűrő csere , vezérműszij tokkal vonoval , első féktárcsák + fékbetétek.:)

2012. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vizsga kb 24eFt a vizsgaállomásokon, KPM-ben 17e körül ,a többi ár stimmel , bármennyire is rutinmunkáknak látszanak, egy vezérlés csere mindig hordoz kockázatot magában . 10e Ft nem vészesen sok a 4 liter olajért sem,biztosan lehet venni olcsóbban is ,de egy szerviznek nem érdeke a legolcsobb értékesités . Szerint nagyon örülhetsz,ha a 25eFt-os munkadijjal megúsztad az egész műveletet !
2012. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

és az utána járást nézést is!

Vidéken nekem lesz olyan 5ezer az olajcsere légszűrővel benzinszűrővel akkor+én viszem az olajam 7500Ft(castrol 4 liter).Pollenszűrő csere nem lesz mert ha jól tudom az a légszűrőhöz kel,tavaly lett cserélve...

Néztem én is vezérműszíjjat görgőkkel vízpumpával amit én találtam 1.6oshoz 6szelepeshez közel 10ezer a szett 8szelepeshez 8ezer de nem éri el...

A vizsga 2éve volt 22 nekem 25volt átnézéssel így azt olyan 30ra tervezem.Így összesen5+7500+10+30 max 55körül tervezem +munkadíj,ezért sokallom a 125öt.:-)

2012. ápr. 22. 14:51
 6/10 anonim ***** válasza:

10 ezerért vezérmű szett?:) Linked már be:) Az szinte teljes mértékben lehetetlen! Szerintem valamit elnéztél.


A pollenszürő meg nem a légszűrőhöz kell hanem a külső levegőt szűri meg ami a beltérbe jut.

2012. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

itt néztem

2012. ápr. 22. 15:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Beszarás...honnan szerzik ezek ennyiért az alkatérszéket ? A cég valós,már rendeltem tölük XADO adalékot ,de az asszony Clioja is vezérléscsere-érett és az eddigiekhez képest féláron van hozzá cucc.
2012. ápr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na ugye!!én is tudok újdonsággal szolgálni:-))

ezért drágállom az 50-60ezret érte,ha kell én magam elmegyek érte de nem adom ki érte az 5-6 szorosát:-))

Örülök hogy ezáltal sikerül neked is spórolni!

2012. ápr. 22. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:

"Munkadíj:

25-30 ezer. Ezt még én kicsit "keveslem" is:) "


Ez rengeteg. 15-16 000 körül a reális!

2012. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!