Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire figyeljek nagyon forgalmi...

Mire figyeljek nagyon forgalmi vizsgán, hogy ne bukjak meg?

Figyelt kérdés
Nayon sokban van már ígyis a jogsi, semmi esetre se szeretnék megbukni.

2012. máj. 21. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
a motorháztetőn átrepülő gyalogosokra
2012. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
viccet félre téve, ne stresszelj, úgy vezess mint ha egyedül mennél, mert ha parázol, és kapkodsz, akkor elqurod.
2012. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabbak:

- köszönsz a vizgabiztosnsk,

- beülsz a kocsiba, becsatolod magad és arra is figyelsz,

hogy a vizsgabiztos is be legyen csatolva,

- megvizsgálod a fejed felett a tükör állásást,

- megvizsgéálod az oldaltükrök állását,

- az ajtókat ellenőrzöd, nincs-e nyitva valamelyik,

- ha minden rendben, jobbra indexelj és indulhatsz.

- a tükröket végig figyeld, a jobb kanyart szűkebben vedd

be, a balt szélesebb hajlattal.

- ha esik, kapcsold be az ablaktörlőt.

- ne idegeskedj, maradj nyugodt és higgadt. A

- a gyalogátkelő hely előtt állj meg akor is, ha nincs

lámpa,

- soha ne szidd a gyalogost, inkább méltányold!

- már a sárga lámpa előtt állj meg, ne várd meg a pirosat.

- csak a zöldnél indulj újra.

2012. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
ugyis meg buksz nem mindegy :)
2012. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3! nem minden pontoddal értek egyet

először is beszállás előtt elfelejtetted ellenőriztetni amit kell(fényszórók,kormány, kerék,fék)

meg miért jobbra indexeljen... hogyan tudod h balra v jobbra mennek, ha meg egyenesen megy tovább akkor meg balra indexszel kell... :P

az egyenrangú kereszteződésekre figyelj, továbbá a legfontosabb ami a gyalogosnál is rosszabb a biciklis

telizöldnél figyelj, biciklisávra figyelj, ha nem lesz peched akkor mentő nem megy arra

ha meg rád kerül sor akkor úgyis meghúznak :( ha nem hibázol akkor is :(

2012. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
vizsabiztost inkább ne csesztesd az övvel mer azzal a lendülettel megbuktat már az elején :D
2012. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 ChrisM válasza:
12%

Ha ilyen szintű a felkészültséged, akkor inkább bukj meg, mint hogy találkozzunk az utakon... nem viccelek.


Amúgy mindenre. Macisajt, jobbkéz szabály, kanyarodási szabályok, gyalogos, biciklista, egyirányú utca, holttér, körültekintés, sebesség, irányjelző, miegyéb.

2012. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

kedves bukjmeg-mert-én-akkora-király-vagyok-h-amúgyis-leszorítanálak-az-útról! és társaid, mert elég sok ilyen ember van ezen az oldalon.

amiket leírtál az semmi, olyan alapszabályok amiket minden valamirevaló mazsola (így talán még te is) tud!


mivel egy olyan vizsgáról beszélünk ami 50%-ban a felkészültségben, és 50%-ban a szerencsén VAGY a pénzen múlik, vannak apróságok amiért előszeretettel buktatnak (csak h buktathassanak).

És ezek mind olyan dolgok amiket amúgy rengeteg, már sok éve vezető sofőr is elront néha-néha. Nemhogy a beképzelt alakok akik jattoltak és átmentek elsőre, és azóta azt hiszik övék az utak...


Pl.

- index. akkor is ki kell tenni, ha egy kátyút kerülsz ki (nyilván csak akkor ha eközben érinted a menetirány szerinti baloldalt)

- gyalogosok. van olyan, h a mama még nem is látja az sztk keretes szemüvegével, h egy zebra van tőle 10 méterre, neked már akkor meg kell állni! és nem ám satufékkel mert instant bukás. bármeddig jönnek a gyalogosok ott dekkolsz hiába dudálnak hátulról! sajnos ez az új szabály régen nem volt ilyen. ez spec sztem hülyeség kicsit, de hiába kérkedik a sok paraszt h elsőre meglett a jogsija, meg akinek nem az ott dögöljön meg, én gyalogosként 50ből 1 autóssal találkozok aki átenged és az idős nő vagy tanuló lány!

-vizsga elején a vizsgálat. keréknyomás, kormány, világító jelzőberendezések... semmit ne hagyj ki, pl tolatólámpát, mert akkor már az elején megbuksz.

- sebesség. valaki megbuktat ha végig 40-el mész, valaki meg ha 50-el. figyelni kell a vb reakcióit is, sajnos

- sebváltás, lefulladások: hát igen. önmagában nem érnek bukást, viszont ha utána még bejátszol egy nem teljesen párhuzamos beparkolást akkor bukás

- tükör. kicsit színészkedni is kell, folyton nézd a tükröket a középsőt is nézd akkor is ha abban nem látsz semmit...


több nem jut eszembe de van még rengeteg ilyen apró marhaság. azért ha szerencséd van olyan vizsgabiztost fogsz ki aki 1-2 apróbb dolgot elnéz.

2012. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 ChrisM válasza:
21%

Kedves Nyolcas,


Nem azért írtam azt, amit írtam, mert le akarnám szorítani az útról, hanem azért, mert a saját életemet meg az autómat féltem azoktól, akik rendkívüli felkészültségükből adódóan:

- bekanyarodnak menetiránnyal szemben

- autópályán a középső sávban lelassítanak hirtelen ötvenre, mert jaj, most jön a kijárat

- egyirányú utcában a jobb oldalról kanyarodnak balra

- stb.


Na most ha a tisztelt kolléga úgy áll hozzá, hogy sokba van már nagyon a jogsi, legyen már meg a vizsga, akkor valószínűleg még nem tud közlekedni. A jogsi akkor legyen meg, ha kiengedhető a forgalomba a delikvens.


Ja, és én megállok a zebránál...

2012. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülök h megállsz. Azért én úgy vettem észre h a komoly baleseteket nem a szerencsétlenkedő mazsolák okozzák, hanem az eszetlenül száguldozó menőgyerekek. Akiknek elsőre meglett állítólag a jogsi, rögtön tellett egy BMW-re is, aminek az indexét a vizsga óta nem is használták.


Mindenkinek megtanítják h amíg nem érzi magát profinak ne nagyon menjen belső sávba. Vizsgán ilyenért meg is húznak, ha nem mész ki jobbra amikor lehet.

Ennek ellenére tényleg előfordul, hogy lakott településen kívül egyszercsak ott zötyög 20-al egy kocsi, vagy éppen áll, és rossz esetben már csak kikerülni tudod valahogy... Dehát azt tanulta ugye az ember h mindenre fel kell készülni, féktávolság látótávolságnál nem megyünk gyorsabban...

Persze én azt mondom nem jó h vannak ilyenek az utakon, mert tényleg veszélyesek, igazából az a baj, h olyan ember alig van aki nagyon béna, viszont sokkal több a sz.r tanár, meg a korrupt vizsgabiztos.

Azt se értem, hogy egy jogsi miért kerül 100-200 ezerbe, hogy ennyi pénzért a tanárok miért akkora s.ggarcok, és hogy elhagyatott utakon 40-el ugyan miért nem lehet ismerőssel gyakorolni. Vagy legalább parkolóban!


De sztem a gond az, hogy a Kresz szabályaival ellentétben a nagy profi sofőrok nem figyelnek a kezdőkre, akik ugyanolyan résztvevője a közlekedésnek mint ő, vagy egy buta gyalogos, hanem direkt leszorítják őket az útról meg ilyenek. Mert jó vicc, csak aztán meg úgyus ő lesz az aki a következő kanyart már nem tudja bevenni 140-el.

2012. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!