Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek milyen volt az elsősegél...

Kinek milyen volt az elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés

Mit húztatok? Milyen feladatot kellett csinálnotok?


Nekem annyira kellemetlen, hogy idegen emberekkel egymáson kell gyakorolnunk a kötéseket, kimentési helyzeteket, más is volt így? Van arra esély, hogy a baba újraélesztésen kívül nem csak elméleti kérdéseim lesznek?


2012. máj. 22. 21:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* - nem
2012. máj. 22. 21:13
 2/11 anonim ***** válasza:

babázol-stabil fekvés, válaszolsz 2 kérdésre kb 10perc ha sikerul ha nem :)6500ft ujra

mentős doki lesz szivtál vigyázz kemények...nekem az volt

2012. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem:

Baba lélegeztetés + 1 tétel. Az volt a szerencsém, hogy nagyon sokan voltunk és késett a vizsgáztató, ezért gyorsan haladtunk. De ez már 7éve volt...

2012. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Nekem elment.

Ha valaki megsérül az úton te érsz oda először akkor is segíteni kell. Ha nem ismerős akkor nem segítesz neki?

Ennye-ennye, te is lehetsz még bajba ezt ne így fogd fel. Ha meg nem segítesz akkor az meg kötelező segítségelmulasztás. 2év

Inkább kötözök...

Elökörködtök ott legalább már látásból ismeritek a másikat.. :)

2012. máj. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha látják rajtad hogy szándékod van a bábút megmenteni -még ha nem is tudod életbentartani de átengednek :)
2012. máj. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem egy elsősegély vizsgát ne keverjünk össze egy igazi baleseti helyszínnel. Ott életekről van szó, itt meg egy általános vizsga ami max egy 6500 ft-os pótvizsgadíjjal ismételhető, az élet viszont nem.


Ha egy magamfajta ilyen helyzetbe kerülne, szerintem a kevesebb több, hívni kell a mentőt, elmondani nekik minden fontos információt, és ott lenni a sebesülttel. Mert mi ennyi tudással, egy olyan stressz helyzetben, nem fogjuk tudni eldönteni, hogy esetleg nincs -e olyan sérülése ami miatt nem kellene elmozdítani pl. egy stabil oldalfekvésbe, mert lehet többet ártanánk vele, mint használnánk.

Erről ennyit.


Köszönöm a válaszokat, még lesz 2*2 órám aztán remélem sikerülni fog. :)

2012. máj. 23. 10:59
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha egy magamfajta ilyen helyzetbe kerülne, szerintem a kevesebb több, hívni kell a mentőt, elmondani nekik minden fontos információt, és ott lenni a sebesülttel. Mert mi ennyi tudással, egy olyan stressz helyzetben, nem fogjuk tudni eldönteni, hogy esetleg nincs -e olyan sérülése ami miatt nem kellene elmozdítani pl. egy stabil oldalfekvésbe, mert lehet többet ártanánk vele, mint használnánk. "


Pontosan!!!

2012. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. máj. 23. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem rendesen bepánikoltattak előtte, mert aki tartotta nő az elsősegély órákat mondta, hogy nem kedvelik azt az autósiskolás tanulókat, akikhez én jártam.

Kettesével kellett bemenni, már volt bent egy csajszi, és vele vizsgáztam. Először elrendeztük a papírokat, meg fizettem, aztán tételt húztam, a csonttörés, zúzódást. Semmit nem mondtam, mert rögtön az újraélesztéssel kezdtem, ami előtte azért jobban ment. A csajszit kellett mentési testhelyzetbe raknom, mikor végeztem, a mentőstiszt csak állt, lesett, és mosta, hogy ilyen jól még senki se adta elő. Feltett pár kérdést, de nem abból a témából, amit húztam.

2012. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

4-en mentünk be. légzésvizsgálattól kellett újraéleszteni. stabil oldalfektetés. 2 tételt húztam. egyik az volt, hogy ismerőse félrenyelt szendvicsevés közben, fulldoklik, feje elvörösödik, hangot adni nem tud. igaz, a tétel mellett egy E betű votl, ami azt ejelnti, hogy csak elméletben kellett volna elmondanom, de mondta a pasi, hogy mutassam meg a mellettem ülőn, hogy mit csinálnék.

a másik tétel meg az volt, hogy sorolja fel a törés jellemzőit, és mutassa be, hogy hogyan látná el (dessault-kötés)


a vizsgám sikerült:)

2012. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!