Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinyomozta a benzinkút a...

Theorba kérdése:

Kinyomozta a benzinkút a nevem-címem?! Május 5-én tankoltam egy orosz benzinkútnál. Számlát nem kértem. A cégnél életemben először fordultam elő. Ma névre-címre kaptam postán egy számlát (!? ). Hát akkor ez így most akkor hogy? Kubatov lista alapján?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Hatóságnál kérelmezhetik a rendszámhoz tartozó nevet és címet, ha hátralékod van.
2012. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vagy kártyával fizettél
2012. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocs, az kimaradt, hogy természetesen kiegyenlítettem a számlát, és készpénzzel fizettem.


Az autó viszont valóban a nevemen van.


Szóval hogy is van ez?


Rendszámleolvasás alapján nyomoztak ki??!!

2012. máj. 29. 17:26
 4/10 anonim ***** válasza:

A benzinkutak alapból kinyomják a számlát, a rendszer műszakilag úgy van összehozva. Tehát, amennyiben tankolás után bemégy az irodába azért, hogy fizess, a kezedbe nyomják a számlát is.

Esetleg, elfelejtettél bemenni hozzájuk, ezzel emlékeztetnek, hogy esetleg elfelejtettél fizetni is.


Egyébként ezek a benzinkutak elég nagy multik kezében vannak, és megállapodásuk van a rendőrség gépjármű-nyilvántartásával, hogy ilyen esetben rendszám alapján kiadják a tulaj nevét, címét nekik, mert egy időben rendszeres volt a feledékeny tankoló.

2012. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban kifizetted, máskor hozdd el a számlát, mert azzal fogod tudni igazolni, hogy fizettél. Így, hogy a számlát utánad küldték, mostmár bármit mondhatnak, akár 2xesen is kifizettethetik veled.
2012. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mégegyszer bocsánat a pontatlan felvezetésért!!!


Nem fizetési meghagyásként küldték a számlát !!!


Tehát nem akarják mégegyszer behajtani rajtam !!!


De akkor milyen jogon NYOMOZNAK UTÁNAM ??!!


És hogyan jutottak a nevemhez, címemhez??!!


Ráadásul 4-5 évvel ezelőtt a magyarország.hu ügyfélkapun

letiltattam mindenféle rólam szóló adatkiszolgáltatást.


És ez a cég nem egy hatóság!!

2012. máj. 29. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

Teljesen mindegy, mert a hatóságok nem a magyarorszag.hu oldal alapján szerzik az információt az autódról.


Már akkor is megszívod, ha külföldi rendszámú autódra (pl. német rendszámúra) van kiszabva x összeg gyorshajtásért, mert nemzetközileg ki tudják nyomozni, hogy kié az autó. Azt meg pont le fogják sz@rni, hogy te nem járultál ehhez hozzá.


Legközelebb (főleg külföldön!) ne csinálj ilyet, mert furcsa dolgok vannak...

2012. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Könyörgöm, mit ne csináljak??


Itt mindenki abban a szellemben válaszol, mintha elkövettem volna valamit!

2012. máj. 29. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:
A kút talán hálózati lehet, s egy másik helyen korábban kértél számlát. Ez nem lehetséges?
2012. máj. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7: A számlát nem hatóság küldte. Az adatait nem adhatják ki letiltás nélkül sem! Ha valaki fizetés nélkül távozik valahonnan, s feljelentik, az adatokat csak a nyomozáshoz használják fel, a károsultnak nem.
2012. máj. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!