Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Használhatom más autóját,...

Használhatom más autóját, vagy kell róla valami papír?

Figyelt kérdés
Szóval, ha valaki kölcsön adja nekem az autóját kipróbálásra, előtte elmondja, hogy hol vannak a papírok, ha esetleg kellenének, akkor elvihetem legálisan pár körre?

2012. jún. 18. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
ha ott van melletted az az illető akié a verda,akkor nem probléma.de ha nincs akkor meghatalmazást kell írni,különben meg is büntethetnek ha nagyon szemetek.
2012. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan. Kell egy kölcsönbeadási szerződést kötni.


[link]


Itt egy formanyomtatvány.

2012. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez abban az esetben is igaz, ha családi autóról van szó, ami az apám nevén van?
2012. jún. 18. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobb ha van nálad meghatalmazás,mert ha nagyon akarnak,akkor belekötnek a sünök.Mi is így használjuk az autót,anya nevén van,és van papírom,hogy vezethetem,de még nem igazoltattak vele,pedig már 2 éve,hogy megvan a verda.Az vicces lenne ha mutter vezetné jogsi nélkül xd :)
2012. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy ha családon belül van az autó tulaj is akkor asszem nem kell kölcsönbeadási szerződés.


Legalábbis nekem anyám nevén van az autó, és még egyszer sem kértek meghatalmazást. Egyszer rákérdeztek hajnali 3-kor egy igazoltatásnál hogy: anyukád tudja hogy az ő nevén lévő személygépjárművet használod jelenleg. Mondtam hogy igen, és ha szeretné akkor fel is hívom. De semmi nem lett belőle. 3 éve így járok, és még soha nem volt belőle problémám.

2012. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jún. 18. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!