Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha már megvan minden vizsgám...

Ha már megvan minden vizsgám (forgalom is), és voltam az okmányirodában ahol kaptam egy A4-es lapot, mely fényképes, minden adat rajta van, de a jogosítvány még nem érkezett meg, vezethetek ezzel a papírral?

Figyelt kérdés
Nem büntetnek meg ezért a rendőrök? (első jogosítványom ez)
2007. aug. 29. 14:24
 1/7 anonim válasza:
95%

Szerintem várd ki,a míg megkapod.

De ha ott megkérdezted volna, biztos megmondják.

2007. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
24%
Én ugy tudom hogy lehet vezetni vele de csak belföldön.Egyébként ezt az oktatónak el kellett volna mondani.
2007. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod.


Az az okmány azt igazolja, hogy vezetői engedélyt igényeltél. De nem vagy vele jogosult vezetni, tehát NEM HELYETTESÍTI a még ki nem állított jogosítványt.

Amíg a jogosítványt "fizikailag" ki nem állítják, addig a BM Központi Adatnyilvántartásában úgy szerepelsz, hogy nincs érvényes vezetői engedélyed!


Tehát ha vezetsz vele, és elkap egy nem "kedves" rendőr, akár a még ki sem állított jogosítványod ideiglenes bevonását is kockáztatod!

2007. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Az igénylést követően max. 2 héttel megérkezik a vezetői engedélyed, ennyit már kibírsz. Türelem, ne kockáztass, mert még azelőtt elveszik és eljárást indítanak ellened, hogy megérkezne a vezetői engedélyed.
2007. aug. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem vezethetsz...rajta is van, olvasd el...én is most kaptam meg nemrég a jogsim de azzal a papíral nem vezethetem...szerintem inkább várd meg a jogsit...:)
2009. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vezethetsz jogsi nélkül, nekem meg is mondták az ocsmányirodába, h amíg nem érkezik meg addig nem vezethetek.
2011. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés kiírása után 13 évvel változott a szabály.

2020. jún. 18. óta belföldön vezethetsz vele.


[link]

2022. okt. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!