Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tiltott helyen várakozásért...

Tiltott helyen várakozásért feljelentés?

Figyelt kérdés
Nem vettem észre a táblát, és beálltam egy mozgáskorlátozott parkolóhelyre! Tényleg nem vettem észre, siettem, és elkerülte a figyelmemet. Mire visszaértem, egy kis cetli volt a szélvédőn, rajta: Tiltott helyen Várakozik felirat, a rendszámom, és hogy ezért feljelentenek a forgalmi rendszámom alapján. A papír hátoldalán pedig csak dátum volt, és a helyszín. Semmi pecsét és aláírás! Mire számíthatok? Ki teszi a feljelentést? Mert hogy az sincs oda írva. Mennyi lehet a bírság?
2013. ápr. 3. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Közteres teszi ki kis fehér cetlit. 10-100 ezer forint között van a tarifa. Én 10-et kaptam, amit megfellebbeztem, s el is fogadták (fotókkal igazoltam, hogy nem látható a felfestés, tábla). A hivatalban mondták, hogy 100 is lehet.
2013. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt sajnos eléggé látható volt a tábla, csak annyira vak voltam, hogy nem néztem fel mikor parkoltam, és egyszerűen nem vettem észre! Mitől függ, hogy 10 ezer vagy 100 ezer? Mennyi időn belül küldik ki a csekket vagy bármit?
2013. ápr. 3. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Közben utánanéztem az aktuális tarifának: helyszínen 50 ezer, utólag 100 ezer a tarifa, s fix.
2013. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fúú, hát ennek nagyon nem örülnék...de utána felhívtam a rendőrséget, és megkérdeztem, hogy ők rakták e oda a cetlit, mivel semmi nem szerepelt rajta. Közölte, hogy ja, igen, és hát a kollega elfelejtette aláírni. Megkérdeztem, hogy kb. mennyi lesz a büntetés, és ő azt mondta, hogy 50 ezer alatt. Most akkor nem tudom mi lesz, mert én is ezt olvastam, amit te írtál, hogy utólag 100 ezer. De a rendőr a telefonban meg azt mondta, hogy 50 alatt. Még rá is kérdeztem, hogy nem százezrek ugye? Erre mondta, hogy nem-nem, néhány tízezer. Hát remélem nem kamuzott, és nem lesz 100 ezer!
2013. ápr. 7. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!