Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet "használni" rendőrségi...

Lehet "használni" rendőrségi villogót?

Figyelt kérdés

Szóval lenne egy fehér VW Boránk

( [link]

Persze villogó/matrica stb nélkül:D.


A kérdésem az lenne hogy vehetnék e egy ilyen rendőrségi villogót a kocsiba?Hozzáteszem: NEM szeretném használni,csak elég ha a kocsiban van a szélvédő mögött pl: 1. szempont )jó lopásvédelem- melyik idióta lopna el egy rendőrkocsit...

Meg még van egy pár előny..pl előzésnél:).


Villogó :


[link]


2009. szept. 22. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak bent van a kocsiban akkor szerintem szállításnak minősül, tehát legális. Ha kint lenne akkor nyilván gond lehetne, így nem. Maximum annyi gondod lehet vele hogy ha valamiért megállít a közeg, el kell magyaráznod miért is van az a kocsiban...
2009. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vehetsz de megkülönböztető jelzés céljából nem használhatod mert azért szopóálarcot kapsz
2009. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kinek mi köze hozzá hogy a kocsiban van????a zsaruknak nyazsgem van.
2009. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném,igencsak be fognak szop@atni.és mindig megtalálnak utána.
2009. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mégis mivel találnák meg? nekik is van parancsnokuk!
2009. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem kaptam egyértelmű választ...:)

Nemtom hogy van e erre valami külön jogszabály..azt tudom hogy a használata szabálysértés stb...de ha bent van a szélvédő mögött kikapcsolt állapotban/szivargyújtóra sincs rákötve hogy még csak lehetőségem se legyen használni akkor az minek minősül?:D

2009. szept. 22. 22:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Az egyes szabálysértésekről szóló kormányrendelet szerint, aki a megkülönböztető fényjelzést vagy a hangjelzést adó készüléket gépjárműre jogosulatlanul felszerel (felhelyez), közterületen lévő gépjárműben engedély nélkül birtokol, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Aki a megkülönböztető fényjelzést vagy a hangjelzést adó készülék használatára vonatkozó szabályokat megszegi, ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Azt a készüléket, amellyel a szabálysértést elkövették, el kell kobozni. (Megkülönböztető fényjelzést és hangjelzést adó készülék: a gépjárműre szerelt rögzített vagy mozgatható üzemmódú (mobil), villogó kék vagy kék-vörös fényjelzést adó berendezés, és a sziréna, vagy a váltakozó hangmagasságú hangjelzést adó berendezés. Ha sárga villogót használ, az figyelmeztető jelzést adó készüléknek számít, ennek engedély nélküli használatáért 50ezer Ft-ig terjedő büntetés jár).



[link]

2009. szept. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 szólamú szirénám van akocsimba.Ritkán használom de hatásos a sok f*szszopóóóó ellen.Sztem a villogó már ennél durvább.
2009. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy ez már a "jogosulatlan címhasználat" tényállásba beleférne.

Ez a szabály miatt nem mászkálhatunk rendőrére erősen hasonlító egyenruhában.

2009. szept. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=4K_l1BEH1vw&feature=related ezt nézd meg ez biztos nem illegális mert nekem is ilyen van beszerelve és megkérdeztem egy rendört amikor megállitott igazoltatni mutattam neki és kb ennyit mondott Nah ez tök fasza.igy mondta szo szerint és tovább engedett
2010. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!