Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fehérvárnál eltévesztettem a...

Fehérvárnál eltévesztettem a kanyart, és ráhajtottam az autópályára matrica nélkül. Csak a következő lehajtónál tudtam lejönni róla, ami 5 km. Meg fognak büntetni? Mennyire számíthatok?

Figyelt kérdés
Szgk-val voltam. Ahogy besoroltam a gyorsítősávból, egyből kamerák voltak az út fölött.

2013. jún. 13. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, bár hogy mennyi lesz azt nem tudom, de én is jártam már így sajnos, büntetést megúsztam.
2013. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pontosan: 0 ft

Ugytudom a városok elkerülö szakaszai ingyenesek. Vagyis én Debrecenél az M35-ön és Kecskemétnél az M5-ön is van hogy 2-3 lehajtót is megyek matrica nélkül.

2013. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
20%
Úgy tudom ha valaki véletlen hajt rá akkor a legközelebbi kijárónál kimegy és nem kap büntetést, mert elvileg ugy van h ha több kamera vesz fel matrica nélkül akkor várható a büntetés.De ha a legközelebbi lejárónál lehajtottál szerintem légy nyugodt nem kapsz büntetést.(mi is jártunk már így)
2013. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ merre mentél fel. A székesfehérvári körgyűrű autópályás szakasza személyautóval díjmentes, az 57-es km-től a 64-esig ( 7-es úttól a 65-ig ).


Ha sikeresen elmentél Szabadbattyánig, akkor esélyes, hogy csekk lesz belőle.

2013. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így, hogy véletlen hajtottam fel - nem kaptam érte büntetést. Reméljük, megtartják ezt a jó szokásukat.
2013. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 8-asról érkeztem, és a 63-asra akartam rátérni. Szabadbattyánnál volt az első kijárat Tác felé.
2013. jún. 13. 22:17
 7/9 anonim válasza:
semennyitsem kell füzetni mert ha pl felmész 2 kor és még éjfélig veszel akkorse büntetnek meg.. mert van ien szabály. ha az után veszed akkor már igen .. de ha nem vettél akkor meg 15km után büntetnek szóval semmiképp sem vagy benne ..
2013. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


ahha, valószínű... főleg, hogy az autópálya kezelő honlapján világosan le van írva, hogy mi a helyzet, idézem:


"A díjat a díjköteles útszakaszra való felhajtás előtt kell megfizetni!"


[link]

2013. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a pályára való felhajtás előtt kell az útdíjat megfizetni, de gondolom van valami bug a számlázási/ellenörző rendszerükben, ugyanis ha felmész a pályára és még aznap éjfélig veszel matricát, akkor valami okból kifolyólag nem büntetnek meg ( kivéve, ha beleszaladsz egy élő emberes kontrollba ).


Elvileg ha elhaladsz a matrica figyelő kamera mellett/alatt és nincs matricád, akkor jönne a büntetés. Egyszer elfelejtettem megvenni személyautóra, M3-ra fel Mogyoródnál integettem a telepített kamerának, és beugrott, hogy nincs matrica. Lukoil kútra ki, matrica megvesz és nem jött csekk, öröm bódottá.

Előtte sikerült azt is eljátszani, hogy végigverettem az M3-on, majd országúton még 75km , megálltam a ház előtt és akkor ugrott be, hogy valamit elfelejtettem. Elgurultam az első kútig, megvettem a matricát ( itt még csak 22:30 volt ) és szintén nem jött csekk.

Sőt, sikerült ezt eljátszani kamionnal is, Miskolcról indultunk - még a régi kiragasztós időkben - és Pesten vettem észre, hogy beleférünk épp a 30 napba, csak más a matrica színe. M3 Agip kút, matrica megvesz és örül, nem jött csekk , pedig az M3-on és az M30-on végig telepített kamerás rendszer van.


Nem azt mondom, hogy ebből sportot kell űzni, de egyelőre úgy tűnik, hogy van egy kiskapu, amivel meg lehet úszni a büntit, persze fizetni ugyanúgy kell. Az autópálya kezelő szempontjából lényegében tök mindegy, hogy reggel elsején 8-kor veszel matricát vagy 22:59-kor, az úgy is 11-én éjfélig érvényes..

2013. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!