Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen feltételei vannak a...

Milyen feltételei vannak a jogosítványszerzésnek? Mit kell megtenned ennek a dolognak az érdekében?

Figyelt kérdés

Leírnátok nekem ezeket szépen, sorban, logikusan? :)


Úgy értem, hogy egészségügyi ellenőrzésre kell menni meg hogy kell-e valamiféle biztosítást kötni a kocsira, amit vezetsz, milyen kurzusra kell járni stb.


Ezeket le tudnátok nekem írni?



#jogosítvány #vizsgálat #kurzus #előkészület #egészségügyi ellenőrzés
2013. nov. 1. 14:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából ez nem nagy ügy. Elmész egy üzemorvoshoz amit vagy az iskola intéz vagy te, ahogyan az iskola dönt, legtöbb iskolának van saját orvosa ami valamivel olcsóbb szokott lenni de vihetsz olyan papírt is ami ha jól tudom 3 hónapnál nem régebbi tehát nem kötelező az iskolai orvoshoz menned, csak erről szólni kell jelentkezésnél mert úgy szokták leadni a névsort, meg az orvos is úgy intézi a dolgokat, mert a legtöbb ilyen orvos behívja az embereket megvizsgálja és már csak aláírja a papírt plusz pecsét és kalap, mert ezeket előre megcsinálják hogy gyorsabb legyen.

Az autóra nem kell biztosítást kötni mert arra az iskola külön kötött aminek költségét a tandíj egy részéből szedik le, ugyanúgy mint a benzinpénzt, az iskola fenntartását, és az oktatók fizetését. Erre az iskolának külön szerződése van, mivel logikus hogy egy tanuló vezető bármikor neki mehet valaminek főleg ha bepánikol, de erre ott az oktató aki beavatkozik így ha gond van úgy is az oktatóval rendezik le ha olyan dolog történt, kivéve ha a tanuló szándékosan okoz valamit, de az külön számla, jegyzőkönyv, miegymás. Nekem sem volt gondom ebből amikor nem álltam meg idejében és picit legyalultam az autó oldalát na ott is volt vizsgálódás hogy az oktatóm mit csinált közben meg minden, és kiderült az hogy az autóban a kormánymű meghibásodott, a sok rángatás végett és hirtelen volt holtjáték mert ugye én hiába próbáltam rántani késő volt, de nem a kormánnyal volt gond, és szerencsére senkinek nem lett ebből baja a biztosítás meg külön fedezte ezt a költséget.

2013. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!