Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Cserbenhagyás e ez a szituáció?

Cserbenhagyás e ez a szituáció?

Figyelt kérdés
Részeg ember kerékpár úton illetve gyalogúton, rossz látási viszonyok alatt, mentő kint van és ráhajt kerékpárral a csuklójára és lassít és tovább hajt?
2013. dec. 15. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivan? Szóval ha egy részeg ember fekszik a kerékpárúton és átmész bringával a csuklóján? Ha kint vannak a mentők minimum annyi lenne bennem, hogy megkérem nézzenek rá a csuklójára, és azt megvárom, hogy nem-e lett baja. Elég gerinctelen dolog "elhajtani".
2013. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Bármilyen olyan forgalmi helyzet, melyben valakit akár sérülten, akár sérülés nélkül otthagysz, és ő nem tud vagy nincs lehetősége felelősen dönteni a saját lehetőségeiről, az bizony cserbenhagyás. Tehát a válasz k*ra igen!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval egy részeg mentő száguldozik rossz látási viszonyok között a járdán illetve kerékpárúton, és ráhajt kerékpárral a saját csuklójára, majd lassít és továbbhajt? Vagy mi van?


Tanuljál meg magyarul, és írd le érthetően a szituációt!

2013. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én értem! A kérdező arra kíváncsi, hogy a részeg biciklsta lassítva halad-e át a mentős kezén, ha rosszak a látási viszonyok a bicikliúton. Szerintem nem, de attól még cserbenhagyás.
2013. dec. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

A részeg ember elfekszik keresztben a gyalog-bicikli úton. A mentős, aki kint van amúgy is, felpattan a részeg biciklijére, ráhajt a részeg csuklójára, de közben lassít, és tovább hajt.

Ez a mentős valóban egy bunkó. Nem elég, hogy ellopja a részeg biciklijét, még az orvos kollégáját is ott hagyja a bicikliúton!

2013. dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én sejtem hogy mi van. A kérdező a részeg fekvő a gyalogúton. Most mentek át a kezén biciklivel, de már előtte kint voltak a mentősök. Az ép kezével nyomkodja az okostelfonját, és érdeklődik hogy érdemes-e feljelentést tennie a biciklis ellen, mert a földön fekve látta a bicikli vázszámát.
2013. dec. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát fekszik egy részeg az úton, akit vizsgál a mentő??? Valaki meg áthajt a kezén közben és továbbhajt??


Így nem cserbenhagyás, mert a mentők ott vannak és segítséget nyújtanak. A cserbenhagyás akkor valósul meg, ha nem nyújtasz segítséget. de ezt letudhatod egy telefonnal is a mentők felé. innentől kezdve nem cserbenhagyás.

2013. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez mindenképpen cserbenhagyás. Cserben hagyott az agyad, mikor megfogalmaztad ezt az egy sort.
2013. dec. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Napkiraly ***** válasza:

A részeg átbiciklizik egy téridőkapun, és átbiciklizik egy párhuzamos univerzumban a balesetet szenvedett alteregójának, azaz a saját csuklóján, amiközben azt már a mentők ellátják?

Alapvetően jogegységi állásfoglalás kéne a Kúriától arra nézve, hogy külön jogalany-e az alteregója. Amennyiben nem, úgy nem bűncselekmény.

2013. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!