Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha egy fénysebess...

Mi történik, ha egy fénysebességgel haladó autó elején fölkapcsoljuk a világítást?

Figyelt kérdés

2014. márc. 24. 13:00
 1/9 Dörmögő ***** válasza:
Mivel a fénysebesség független attól hogy a fényforrás mozog-e vagy sem így nem tudna előrefelé világítani. Elméletileg hátrafelé világítva a fénynyaláb végpontja álló helyzetű lenne, és a fényforrás távolodna el a fénynyaláb végétől. Ugyebár ez a hétköznapokban pont fordítva van.
2014. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Égni fog a fényszórója.

Konkrétabban mi érdekel?

2014. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha nincs generátor, lemerül az akksi.
2014. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez inkább egy teoretikus fizikai kísérlet, mint közlekedési kérdés.

Ha fénysebességgel haladna az autó, akkor elöl nem jönne ki fény. Az autó elég gyorsan defektet kapna, mert a kátyúkat fénysebességgel elég nehéz kerülgetni.

2014. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na én mi lenne ha közben az autóban valaki előre nyúlna valamiért? Akkor a keze rögtön át is lépné a fényebességet? :)
2014. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már mentem fénysebességgel, szerintem egész jó, a kátyúkkal sem volt baj, mert átrepültem rajtuk. De látni bizony semmit sem láttem, mert a fényt is megelőztem, hiába kapcsoltam fel a lámpát.
2014. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a fényt is megelőztem


ha fénysebességgel mentél pont nem előzted meg.

2014. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
Heegany: nem. Ekkora sebességnél már nem érvényes a mexokott, hétköznapi képlet a sebességek összeadásához. Relativisztikus képlettel kel számolni, így viszont a sebességek eredője nem fogja a fénysebességet meghaladni.
2014. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megálláskor lesz a probléma, az izzószál a tehetetlenségénél fogva elszakad, és kialszik a lámpa. Így könnyen nekimehetsz valaminek, feltéve, hogy sötét van, és erőteljesen lassítassz.
2020. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!