Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpár matricát mivel lehet...

Kerékpár matricát mivel lehet úgy leszedni, hogy a festés ne károsodjon?

Figyelt kérdés

Vettem egy kerékpárt amin nem tetszenek a matricák és le szeretném szedni őket. Próbáltam acetonnal oldani de nem segített, ha tépkedem, nem jön le egyben hanem szakad és hónapokig szedegethetném. :D Kaparni meg nem merem mert félek, hogy a festést megkarcolom.

Valakinek valami ötlet?



2014. jún. 14. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó forró víz és lefog az jönni.
2014. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg egy kis szappan
2014. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
melegítsd meg óvatosan hőlégfúvóval vagy hajszárítóval és lejönnek szépen
2014. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont az acetonnal kezdted? ...

Festés kibírta vagy foltos lett? Ugyanis az aceton elég szép dolgokat tud művelni a festékekkel, műanyagokkal.


Előttem írtak már pár dolgot. Hasznos lehet. Bár én benzinnel és ronggyal esnék neki(gyári festésnek bírnia kéne)

2014. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tépkedéssel és szappanos vízzel kezdtem, aztán amikor láttam, hogy apró darabokban jön csak, akkor rámentem acetonnal. A festésnek nem lett baja.

A hőt és a benzint majd kipróbálom. Meg technikai alkoholom is van csak nem tudom, az használna-e.

2014. jún. 15. 16:46
 6/6 ocsike87 válasza:

1. Hőlégfúvóval lassan melegíted

2. Jégkaparóval szép óvatosan kapard le. (egyben nem fog lejönni, kicsit macerás)

3. Aceton vagy nitrohigítóval átítatott ronggyal letörlöd a ragasztó maradványait.

1 óra alatt meg van csak türelmesen kell csinálni.

2018. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!