Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet loval közlekedni közúton...

Lehet loval közlekedni közúton? Esetleg kell hozzá valami jogosítvány vagy engedély?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Lovarda közelében rövid távon biztosan lehet, ha másképp nem tudsz kimenni terepre, illetve vissza. Az ilyen helyeken többnyire ki is van téve az autósoknak a figyelmeztető tábla, hogy lovasok járhatnak az úton.
2010. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én speciel a városban gondoltam. :D viszont találtam már egy cikket róla: [link]


ha esetleg érdekelne vkit. :)

2010. jan. 5. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, persze ha tábla nem tiltja (ami a lovaskocsit kitiltja az útról, az elvileg a lovat is), és nem mész forgalmas útra, az ugyanis balesetveszélyes, és az első rendőr le fog zavarni. Engedélynek lóútlevél biztosan kell, plusz lovaskocsihoz emlékeim szerint B vagy K jogsi, továbbá a kresz szerint lóháton is vezetőnek minősülsz (itt inkább a bicikli és ebbe a kategóriába eső járművekre kell gondolni), a rájuk vonatkozó szabályokat is be kell tartani, bár a kresz nemigen tér ki a lovakra...
2010. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Találtam még pár infót, ez már egész konkrét:

62. §-t [Állatok hajtása (vezetése)]

a lényeg belőle:

(2) [...] Az állatot hajtónak, illetőleg vezetőnek - ha a lakott területen kívüli út úttestjén vagy leállósávján tartózkodik - éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.


(4) Éjszaka és korlátozott látási viszonyok között az állat, illetőleg állatcsoport bal oldalán előre fehér vagy sárga fényt, hátra piros vagy sárga fényt adó, a járművek vezetői által kellő távolságból észlelhető lámpát kell vinni.


(5) Tilos

a) főútvonalon állatot hajtani, illetőleg vezetni, kivéve ha más út (útszakasz) nem áll rendelkezésre;


Mondtam én, biciklinek minősül:D

2010. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ehh, köszi, egész jól hangzik. majd kap akkor neont estére. :D mondjuk azért jó lenne ha a városba is lehetne vele nyomulni, de nem hiszem h tudnának vele vmit is kezdeni a rendőrök ha olyan helyre mennék ahova nem lehet. nah már akkor csak egy fehér ló kell és lehet menni csajozni. ;D
2010. jan. 5. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!