Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mitől lyukadhat ki mindig a...

Mitől lyukadhat ki mindig a biciklim hátsó gumija?

Figyelt kérdés

MTB vagy 2 évig szét volt szedve, kint, félig fedett helyen, vagyis lehet, hogy esett rá eső, és sütte a Nap.

Összeraktam, felfújtam, kicseréltem mindkét belsőt. Alig mentem vele, a hátsó megint lapos lett. Ma kicseréltem a hátsót megint, elindultam biciklizni, de már toltam visszafelé, mert megint lapos.

Elég repedezett a köpeny kívülről, de belül simának láttam, és lyuk nélkülinek. A felnin se láttam semmit. Laposan mindig könnyen mozog a külsővel a belső, ezért már most is ferdén áll a szelep. 26"-at adtak de szerintem a kerék egy kicsit kisebb. Még ha behúzom, a felnire, pár centit hajtogathatnék rajta. Bár az 1.-őn azóta is jó.



2014. júl. 16. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
A külső kuka.
2014. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A külsőnek annyi. Én három belsőt vágtam haza így. Végül vettem egy új külsőt. Sehogy nem tudod megoldani csak egy új külsővel.
2014. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A repedezett külső rosszra utal, bár ez nem feltétlenül jelenti az abroncs végét. Mint írtad, belül jónak tűnik. Vizsgáld át a belsejét a külső guminak, nincs-e benne egy apró valami, ami kiszúrhatja a belsőt. Mosd át a belsejét előtte, használj hozzá autómosó kefét. Ezután alaposan nézd át szemmel, ha nem találsz semmit, akkor ujjaiddal finoman pásztázd át, biztosan megérzed, ha maradt ott valami. A külső tekintetében is van még megoldás. Kis költségvetésből bicózó barátaim mutattak okosságokat egy gumi felújítására. Például cipőboxal kezelik, persze a nagyobb repedéseken ez sem segít.


Méret...


Gyárilag minden MTB azonos felnimérettel jön ki, ezt szokták bizonyos tulajdonságok érdekében módosítani, pl elől 26, hátul 24. A te bicód valószínűleg 26-os. Vagy 28-as gumit adott tévedésből az eladó, vagy a felnid 24-es, ezt így nehéz megmondani látatlanul...


Én is azt javaslom, hogy vegyél új külsőt.

2014. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ha újat vennék, a 2. méret mindegy, vagy a felnitől függ? 1,75 1,9 1,95 2 2,1 2,25
2014. júl. 16. 22:00
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy már ebben sem vagyok biztos, hogy MTB. Nem tudtam biztosan, hogy milyen belsőt vegyek, ezért elvittem a kereket, és azt mondták, ebbe 26"-os kell. Ebből feltételeztem, hogy a kerék is 26"-os, és hogy akkor MTB.

A kerék méretei: 29cm sugár a legszéléig, 13mm mély a perem, 27mm széles kívülről, és 2mm vastag a lemez. Az 1. kerék sugara is 29cm.

A ráragasztott feliratos fóliáktól se lettem okosabb: KUZMANN; PHANTOM VII.; MEGA BIKE; PRO TECH

2014. júl. 17. 09:55
 6/8 anonim válasza:

Gumifelirat:


26X2.35


A 26 a gumi mérete (26 coll), a 2.35 a gumi szélessége.

Ez a méret az én bicóm első gumija, a hátsó 26X3

A 2.35 is viszonylag szélesnek számít, de a 3 az már majdnem hogy kroszmotor szélességű. Nekem azért kell ekkora, mert a bicóm egy össztelós DH-gép.


Új gumi vásárlása esetén fontos a méretválasztás. Hol fogod használni? Városi használatra (javarészt aszfalt) vékonyabb is megfelel (1.75-2), sima vagy nem túl mély mintázattal, a gördülési ellenállás miatt. Ha terepen is használod, akkor 2 vagy kicsivel felette legyen szerintem, közepes mélységű mintázattal, ami még nem nagyon rossz aszfalton. Ha javarészt terepen használod, akkor az enyémhez hasonlót...


A szélesebb gumi nagyobb tömeget is jelent, nehezebb haladni vele. Puhább összetételű gumival jobb tapadás lesz, de hamarabb kopik, a kemény tovább bírja, de az az észrevételem, hogy némelyik hajlamos morzsolódni, főleg hűvösebb időben. Nagy, kocka alakú bütykök szélei leszakadtak, lekerekedtek, bár ettől még használható volt a gumi. Nálam az első gumi hamarabb kopik, mert sokkal többet használom az első féket, mint a hátsót.


Ha közlekedési eszközként használod a bicót és nem sporteszközként, akkor is érdemesebb kiadni pár forintal többet egy jobb gumira. Nézz szét az ebike.hu vagy más hasonló oldalon, elég jó gumik vannak már viszonylag olcsón. Egy Maxxis márkájú gumit már normális áron adnak (persze a teszkós, noname gumiktól drágább), nekem nem volt vele gondom, csak jót tudok róla mondani. Jelenleg Continental-t használok, igaz az ára borsos, de jók a menettulajdonságai.


Kérj egy olcsóbb XC-re szánt gumit, az szerintem jó is lesz neked.

2014. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Esetleg ha gondolod és legközelebb otthon járok, küldhetek egy Continental Diesel 26x2.5-ös gumit, forgásiránytól függően előre és hátra is jó. Kb 70%-os állapotban. Ingyen a tiéd lehet, a postaköltséget kell állnod.


Bár nem biztos, hogy befér a hátsó villádba, a 2.5-ös már elég széles és a bütykök is kicsit kiállnak. Ha a kerékbe nyolcas van, akkor valószínű súrolni fogja. Nagynak mondható bütykök, szóval terepre való.

2014. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nézegettem én is az ebike-ot, sőt, van benne egy táblázat: [link]

eszerint viszont 4-5cm felel meg ebbe a felnibe. Mondjuk a táblázatban 57mm-től nagyobb nincs is.

2014. júl. 18. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!