Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amerikába ahol a legtöbb autó...

Amerikába ahol a legtöbb autó automata váltós mennyi idő a jogsi megszerzése? Sokkal könnyebb letenni kint?

Figyelt kérdés

ezért is van hogy kb minden 16-17 éves már saját autóval rohangál ?


köszi


2014. szept. 4. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel autó nélkül szinte lehetetlen közlekedni, ezért kell majdnem mindenkinek.

Lehet gyakorolni pl. nemcsak oktatóval, de mással is, akinek van jogosítványa. Máshogy működik nagyon.

Automatát biztosan könnyebb vezetni, mondjuk manőverezésnél, parkolásnál szerintem jobb a nem automata, mert jobban lehet úgy szabályozni a sebességet csúsztatott kuplunggal.

2014. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy jobb. Sohasem jobb a manuális. Automatánál parkolásnál ott van az alapjárat, azt meg fékkel szabályozom, ezerszer könnyebb. Több mint 4 éve használok automata autót. Manuálison tanultam ugye vezetni sajnos, hát gyűlöltem, komolyan mondom. Borzasztó. Amerikában könnyebb emiatt sokkal. Igen....
2014. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy manuálison tanultam, mert attól még vezethetek automatát is.

Viszont, aki automatán tanul meg, az nem fog boldogulni egy manuálissal.

Szerintem itthon is egyre több lesz az automata, mert kényelmesebb, egyszerűbb, városon kívül is, és városban, nagy forgalomban is jobb, hogy nem kell 5 másodpercenként váltogatni. Ismerőseim körében azt látom, hogy aki új autót vesz, az már direkt automatát keres.

2014. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az USA-ban a jogosítvány egyben a személyi igazolvány, ezt kérik mindenhol. Jogosítványt úgy is lehet váltani, hogy rá van írva, csak azonosításra érvényes, ez esetben természetesen nem lehet vele autót vezetni.
2014. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Könnyebb letenni, de semmi köze ennek az automataváltóhoz, és nem ezért kapnak 16 évesen jogsit, mivel egy 16 éves is képes lenyomni a kuplungpedált, akárcsak egy 18 éves.

Azért könnyebb, mert Amerikában nagy, széles utak vannak, és egyszerű az egész közlekedés, meg a táblákra kiirnak minden nekik, hogy állj meg, fordulj jobbra, stb.

És igen, az automataváltó sokkal jobb minden szempontból, ráadásul a motort is kiméli, mert nem bőgeti hiába, 60-nál is alacsony fordulaton tartja a motort, nem bőgeti 3000-res fordulaton, mint sok sofőr. És mindig pontosan vált.

2014. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az USAban, legalabbis azon a reszen ahol en elek, nagyon keves autos iskola van. Van nehany, de kozel sem annyi, mint pl. Mo-n.


Nincs torvenyben eloirva a kotelezo oraszam oktatoval, igy az is elmehet es megprobalhat jogsit szerezni, aki meg eleteben nem ult autoban.


A vizsga mindossze 2 reszbol all. Egy elmeleti (kresz) meg egy gyakorlati (vezetes).

Nincs muszaki, nincs egeszsegugyi, nincs Y fordulo, nincs kezifekes indulas, csak egy 36 kerdeses teszt amibol 30at el kell talalni. (vagy 25 kerdes es 20 kell eltalalni, nem emlexem, regen volt, meg szerintem allamtol fuggoen valtozik.)


Van egy "kresz" konyv, amit a hivatalos oldalrol letoltesz. Elolvasod es elmesz a hivatalba es kersz egy tesztet. Kifizeted a dijat, kitoltod a tesztet, ott helyben ellenorzik, es ha a tesz jo, es a tobbi elvarasnak is megfelelesz (van kezed labad, latsz mind2 szemedre, betoltotted az X evet es van zoldkartyad vagy allampolgi vagy) akkor kapsz egy engedelyt, ami arra jogosit, hogy vezess autot ugy, hogy ul melletted valaki, akinek mar van regota jogsija.

Nem tudom eszrevetted-e, hogy itt meg a kutya meg nem kerdezte, hogy lattal-e mar eletedben autot belulrol.


De tegyuk fel mar lattal es apuci a hatarban mar megtanitott, akkor elmesz a vezetesi tesztre. Beul melled a manusz, mentek par kort, ha minden oke, atmentel es a postan kuldik a jogositvanyodat!


Ez jogosit arra, hogy vezess, de ez meg NEM JELENTI AZT hogy tudsz is!!!! Es sajnos ezert van tobb1000 bena az utakon, es ezt foleg europai szemmel konnyu eszrevenni, hisz minket tanitottak....ezeket nem. Nem tudnak rendesen kanyarodni, fekezni, savot valtani, egyszoval kozlekedni. Persze tisztelet a kivetelnek, de a nagy atlag sajnos nem tud jol vezetni. Tud vezetni, de botranyosan. Es ezt a nagy atlag eszre sem veszi, csak azok (mint pl. mi magyarok), akik tenylegesen tanultunk vezetni es egy szakember oktatott, hogy mikor mit es ez most miert nem jo... Az amerikaiak ezt nem tudjak.

Persze nem ugy kell elkepzelni, hgy fejetlenseg van az utakon, csak en szinezem tul a dolgot, de tenyleg nagyon sokszor talalkozom olyan autosokkal, akik nem tudjak mit csinalnak.

2014. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

parkolásnál szerintem jobb a nem automata, mert jobban lehet úgy szabályozni a sebességet csúsztatott kuplunggal - ugye nem vezettel meg automata autot? Jol sejtem? De akkor konyorgom minek irsz olyanokat amirol fogalmad sincs????


Az automata valtos auto D allasban megy magatol; persze emelkedon nem megy fel de minimalisat araszol elore a kocsi ha nincs a labad a feken.

Parkolasnal szinte alig kell gazt adni, eleg csak a fekkel szabalyozni az auto sebessget. Probalj meg San Francisco utcain manualis autoval emelkedon hatrafele parkolni csusztatott kuplunggal, halljuk mennyire lesz halas erte a kocsid ;)


Jogosítványt úgy is lehet váltani, hogy rá van írva, csak azonosításra érvényes, ez esetben természetesen nem lehet vele autót vezetni. - Azt nem jogositvanynak hivjak, hanem szemelyi igazolvanynak!!

Ugye neked Magyarorszagon is ketto van? Van egy szemelyid meg van egy jogositvanyod. Es ugye a jogositvannyal is tudod magad igazolni a rendornek?

Itt is ugy van. Van egy un. identification card (szemelyi) meg egy drivers license (jogsi). A ketto nagyon hasonloan nez ki, es mindketto alkalmas szemelyazonossagod igazolasara, de ket kulon dologrol van szo!

2014. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7: Vezettem már automatát. Nekem könnyebb manuálissal parkolni. Akkor ezek szerint csak nálam van ez így :)

San Francisco-ban pedig még nem jártam :)

2014. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na tisztázzuk akkor: nekem jó ideje van manuális és automata egyszerre. Az automata sokkal kényelmesebb nyilván, de egyéb előnye is van: zöld lámpánál is nagyon könnyű kigyorsitani vele, nem kell figyelj a kuplungra, váltóra, nyilván tudok váltani, de akkor is. Aztán parkolásnál persze hogy könnyebb automatával, egy pedált sem kell nyomjál, begurul magától alapjáraton, ha meg lassitani/megállni kell, megérinted a féket. Mig a manuálissal azért kell bűvészkedni mindhárom pedállal. Ja arról nem is beszélek, mikor emelkedőn/lejtőn kell oldalparkolni manuálissal.
2014. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek után (sok dicsérő megnyilvánulás) már csak az F1-ben kell átszerelni a versenyparipákat automata váltósokra.
2014. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!