Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor kell fizetni a...

Delhal Kis kérdése:

Most akkor kell fizetni a Veszprémi kilométerekért vagy nem? Mert sehol nincs egyértelmű válasz.

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

De van egyértelmű válasz. A térképeken sárgával jelzett útszakaszokra mindkét érintett megye matricája kell.

Itt Veszprém megye térképe

[link]

Itt Fejér megye térképe

[link]


Az adott megye gyorsforgalmi úthálózatát az ennek használatára jogosító e-matricával az utolsó, kiemelten jelölt csomópontig lehet jogszerűen használni, ezt követően a gyorsforgalmi úthálózat igénybe vétele kizárólag a szomszédos megyére érvényes matricával, vagy a teljes úthálózatra (pl. 10 napos jogosultság) jogosító termék birtokában lehetséges.

2015. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az M7-en? Kell. A térképből logikusan gondolkodva egyértelmű. Persze ha valaki kötekedni akar, akkor tud.

Csak veszprém megyeit venni viszont nincs értelme, mert ha ott felmész az autópályára, akkor biztosan másik megyében hajtasz le.

2015. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, s elbizonytalanodtam. Somogy megye térképe nem egyezik a veszprémivel.

Veszprémben tulajdonképpen csak átmegy az M7, de le-/felhajtás nincs, s egyéb fizetős út sincs.

[link]

2015. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
De, van lehajtó, a veszprém megyei térképen rajta is van a nagy pötty (linkelted): 90-Balatonvilágos. Ha csak átmenne a megyén, és nem lenne lehajtó, sajnos akkor is kellene a matrica. Igen, Veszprém megye emiatt a kb 8km miatt ugyanannyiba kerül, mint Pest megye a maga jó 150km-ével :) Ezt jelenti nekik az "arányosság"...
2015. jan. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Lehet hogy a kiírás nem teljesen világos mindenkinek, de ahány megyét érint az ember annyiért kell fizetni. A veszprémi kilométerekért is kell ha az M7 északi oldalán megy az ember, tehát BP felől Siófok felé. Fordított irányon viszont nem.
2015. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Mi az, hogy fordított irányban nem? Utolsó hülyeséget írt. Mindkét irányban kell Veszprém megyeit venni, mert mindkét irányban egy kicsi szakaszon a megyében jár a pálya. Google Maps a barátod, bár ahogy nézem, sokaknak nem. :D Egyébként meg nem kell problémázni. Aki minden nap arra jár, az megveszi a Veszprém megyeit is, aki meg csak időnként lemegy a Balatonra, annak fölösleges. Polgárdinál lehajt, Siófok-keletnél meg felhajt, ennyi. 10 perccel hosszabb lesz az útja, cserébe 5000 Ft-ot spórol. Nem kell problémázni, meg kell inkább keresni a lehető legjobb konstrukciót. Én se örülök neki, de ez van. A birkák megszavazták.
2015. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Oké, bocs tényleg benéztem. Tehát mindkét irányban kell a 4 matrica.
2015. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Joe.38 ***** válasza:
Kell. Ha forradalom lesz. Utána nem kell.
2015. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen.
2015. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rá jöttem h ki is lehet kerülni. (:
2015. jan. 7. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!