Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha Romániába szeretnék utazni...

Ha Romániába szeretnék utazni autóval, mire kell odafigyelnem? Milyen plusz dolgokat kell belerakni a kocsiba? (pl. Ukrajna: hullazsák, faék stb. )

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különlegességről nem tudok...Az útak azok nagyon rosszak.Vagyis elég rosszak nah
2010. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hóláncot vigyél, az utak nem a legjobbak!
2010. febr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Benzin az mindenképp legyen az autóban, illetve ha dízel akkor ez lehet hogy nem túl jó ötlet.


Ukrajnába mész, vagy Romániába??????

2010. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Romániába megy az utazó és Ukrajnával példálódzott ,hogy oda pl:x kell ,hogy legyen mint pl Magyarországon kötelező a kukás mellény.

Romániába szerintem nem kell semmi extra mi soha nem tettünk be..

2010. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Romániába teeee értelmes.
2010. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Ukrajnába sem tettem be semmi különöset, meg Romániába se... Lehet, hogy "kellett volna", nem derült ki sosem eddig. HA komolyan érdeklődnék ilyesmi iránt, biztos az Autóklubot hívnám fel, ha már egyszer tag vagyok. :)
2010. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amint belépsz az országba, venni kell úthasználati matricát (rovignetta). Ennek hiányában megbüntethetnek.


A gyorshajtást (különösen lakott területen belül) nagyon szigorúan veszik! Sokkal több a rendőr az utakon, mint idehaza, és akár az autód is rámehet arra, ha hatvannal "száguldasz" végig egy falun. (A bukarestiek kivételek, ők mindig gyorshajtanak.)


A zebrákon mindig a gyalogosnak van elsőbbsége. Ezt Romániában mindenütt betartják.


Kis, házi benzinkutaknál soha ne tankolj, csakis nemzetközi cégek kútjainál. Eldugott vidéken előfordulhat, hogy 100 km-eken nincs semmilyen benzinkút, ezért ha látsz egyet, használd ki.


Románia európai ország ám, nem úgy, mint Ukrajna. A főutak nagyon jók, nemrég újították fel őket. A mellékutak már kevésbé. Ha azt veszed észre, hogy egy út rajta van a térképen, de az útkereszteződésben nem mutat arra tábla helyiségnévvel, akkor ne indulj el rajta. Minden ilyen esetben az az út rosszabb, mint idehaza egy traktorút; mi már megszívtuk így jópárszor.


Ha elmondod, hogy melyik tájra utazol, akkor esetleg többet is tudok segíteni.

2010. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Amint belépsz az országba, venni kell úthasználati matricát (rovignetta). Ennek hiányában megbüntethetnek."


Elméletileg? Igen. Mi úgy mentünk, hogy voltak velünk kétlakiak, az egyik azt mondta, sosem ellenőrzik, ha ellenőrzik is, helyszíni bírság nincs érte, senki sem veszi meg, csak a lúzerek. Ami a büntetést illeti, rendőr van, traffipax (még) kevés, ezért nem is a gyorshajtásért büntetnek, hanem -mondjuk- a kettős záróvonal átlépéséért. El is vették a konvojból valakinek a jogsiját, szegény járhatott utána, hogy visszakapja.

2010. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
A gyorshajtást nem büntetik olyan szigorúan, az átjárón tényleg a gyalogosnak van elsőbbsége. A (rovineta) azaz az út adó nem tudom menyire kötelező. De végül is amúgy sem állítják meg a román rendőrök a magyar rendszámú autókat, mert nem tudnak magyarul inkább hadjak hadd száguldozz. Romániai vagyok:D
2010. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Vigyázzál a bokorból kiugráló románokkal, tégla van náluk, és nem félnek használni!
2010. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!