Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki volt az aki kitalálta a...

Ki volt az aki kitalálta a parkolóórát?

Figyelt kérdés

És miért nem szavazták le?

Mert ha belegondolunk semmiféle szolgáltatást nem ad az óra.

Ha fedett helyen lenne ,vagy őríznék az autódat ,vagy legalább nyitná valaki az ajtót előre ,hogy fáradjon ki uram. -Akkor még megérteném hogy pénzt szedi valaki valamiért.

De ennyi erővel mindenki kitalálhatná magának hogy ha elmennek például az ablaka előtt azért pénzt szed vagy hogy megálltak a zebra előtt. De most nem?

És a parkoló óra mégis elfogadott dolog.



2015. jan. 19. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd betöltöd a 13-at és megérted;)
2015. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A parkolót ahova állsz azt valaki lebetonozta hogy oda tudjál állni mert amúgy csak egy gazos placc lenne a helyén. Télen (jó esetben) el is takarítják a havat onnan hogy odatudj állni.

Ezért mind-mind fizetni kell.

Az én városomba szerencsére évek óta ingyenes a parkolás, de parkolóhelyet meg úgy kell vadászni.

2015. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kapsz szolgáltatást, másrészt forgalomszabályozó szerepe is van. Hogy ezt mennyire tölti be, más kérdés.

A szolgáltatás az, hogy kvázi tárolásra használod a közterületet.

Ha nyilvános garázsba állnál be, vagy sajátodba, azért is fizetsz.

Ezen az alapon mindenhol fizetni kellene - mondhatod erre, s jogosan.

És itt jön be a fontosabb ok: Ha ingyen állhatsz ott, az arra csábít, hogy tedd is meg. Gyér forgalmú helyen ezzel nincs is gond.

De ahol egymás hegyén-hátán sorakoznak az irodák, üzletek, szórakozóhelyek, ott - jobb módszer nem lévén - a díjfizetéssel ösztönöznek arra, hogy csak akkor és csak addig állj ott, amíg muszáj.

2015. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 szántóvető ***** válasza:

van már rosszabb is:

[link]

2015. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek én 30 vagyok de nem fogom ezt fel!

2 Múltkor 15 percig vadásztam egy fizetős helyre a belvárosban.

3 Tárolásraaa? Minek fizetem a súlyadót/műszakit/eredetvizsgát/meg az üzemanyagba lévő 99%adót Áfát Bfát Cfát stbt???? Tárolás vazze.. :D raktár vagy mi? XD Egy betonplacc mint szolgáltatás? Ne nevettesetek már mert fáj az oldalam!

És ezt ti mind elhiszitek amit írtatok?

Akkor tegyen ki egy táblát a (szolgáltató) ha kell a hely. Várakozás maximum 1h különben elszállítás! Ennyi..

2015. jan. 19. 20:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Hú vazze! Ez nem gyenge agyamentség... biciklitárolás 13 ezer.. XD Anyááád fizeté!!! Meg a betegszállítóóó...
2015. jan. 19. 20:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű lélek lehetsz.)

Egyébként te megengednéd, hogy akárki akárhogy, akármikor az udvarodban parkoljon? Mondjuk úgy, hogy ezáltal a sajátkocsiddal mondjuk nem tudsz bemenni a saját telkedre?


A fizetős parkolás alapvető célja a parkolás szabályozása, ahogy fent is írták. A lényeg, hogy minél kevesebb időt töltsön egy autó a parkolóhelyen. Mert így növelhető a kihasználtsága a környező infrastrukúrának, közszolgáltatásoknak, üzleteknek stb stb. Ez gazdasági dolog, ami itt sok emberen már csírájában túlnő. Persze ettől még nem szeretjük, de ha nem lenne fizetős még rosszabb lenne a helyzet, sokkal rosszabb...

2015. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként szerinted milyen díjat kellene beépíteni a parkolás finanszírozásába, ha 1 óra felett minden autót el kellene szállítani? Akkor szerintem nem itt háborognál hanem agyvérzést kapnál, szó szerint
2015. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De az ingyen lenne!!! :D
2015. jan. 19. 21:25
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne ingyen? Az elszállítás? Álmodozz csak:)


Csak hipotetikusan, egy óra ingyenes parkolás letelte után el kellene szállítani az autókat. Eleve kell valami infrastruktúra ami alapján meg lehet határozni mikor indul az egy óra. Ennek is van költsége. Béreltél már trélert, mert lerohadt az autód? Több 10.000 ft büntetést kellene kiszabni minden elszállított autóra. Ugye hogy nem reális? És mi van ha 1 óránál tovább akarsz parkolni? Etc etc

2015. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!