Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hosszabb autóút után ez normális?

Hosszabb autóút után ez normális?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja vezetek. Ma majdnem 250km-t vezettem, és mióta hazaértem, ilyen fura érzésem van, amilyen olyankor szokott lenni, amikor gyorsul a kocsi és így hátra dőlök tőle kicsit az ülésen, nem tudom ennél jobban körülírni. Már máskor is volt ilyen, amikor sokat vezettem. Mitől lehet ez? Másnak is szokott lenni?
2015. máj. 18. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Jah, kicsit hozzászokták, van ilyen :)


Sok megszokást átvinne az ember a sima helyzetekbe is, pl amikor bringán is nézném a belső tükröt, vagy nyomnám a kuplungot lassításkor (mármint csak az inger jön)

2015. máj. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fáradság az ok.

Vedd figyelmezésnek, otthon, nyugodt körülmények között már nincs veszélye az idegrendszer ilyen visszajelzéseinek, de biztos, hogy vezetés közben sem voltál már fitt, a hosszú koncentrálás miatt idegileg kimerültél - figyeltél, koncentráltál, de a reflexeid biztos, hogy lassultak.

Kipihened magad, és rendben lesz minden, viszont a hosszú vezetésekre is edzeni kell, vagy minimum megfelelő pihenőket közbe iktatni.

2015. máj. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igen a privátban pont ezt a kettőt akartam még írni, a megszokás az egyik.


Majd később elmúlik, ha rutinosabb leszel szerintem, de most még picit sok volt a hosszú, szokatlanul nagy sebességgel megtett út (ugye a tanulóvezetők városban teszik meg a legtöbb kilómétert és az 50 és a 90km/h között nagy a különbség).


Másik.: Biztosan kényelmesen helyezkedtél el vezetés közben? Tehát bal könyök letámasztva, a kormány két kézzel biztosan fogva, de nem szorongatva, én így szoktam. Hosszú út alatt sokat fáraszt, ha kényelmetlenül, szorítva fogja valaki a kormányt.


Az előzőnek igaza van, elfáradtál, még nem vagy hozzászokva és valószínűleg túl görcsösen koncentráltál. Koncentrálni kell, de először mindig görcsös kicsit az ember. Szerintem is a jó fizikum segít, de legfontosabb, hogy csak kipihenten és egészségesen ülj volánhoz.


Pl. ha nem alaudtam jól valamiért (dolgoznom kellett este, stb.), én meg szoktam kérni helyettem valakit, hogy vezesen, vagy busszal megyek aznap.


Pontosan azert, mert tudom, hogy nincs olyan fizikumom, hogy a reakcióidőim megfelelőek legyenek fáradtan.


Pl. autós szimulátor játékokban lehet ezt legjobban lemérni játékosan. Menj egy kört reggel és ugyanott este a játékban. Előfordulhat, hogy másodpercek lesznek a köridőid között, pedig úgy érzed, nem hibáztál!

2015. máj. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már több mint tíz éve vezetej, elég sokat... De amikor kezdő voltam talán annyit ha vezettem mint te, egyből kellett pályáznom is. Azután volt ilyesmi érzésem, pontosabban más, amikor a 130 ról vissza kellett állni a 90/50 es tempóra. Olyan belassult volt minden. :D
2015. máj. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!