Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » E kategóriás jogosítványhoz...

E kategóriás jogosítványhoz (C-re épülő) két éves C vagy két éves B kategóriás jogosítvány szükséges?

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem szükséges. A vezetői engedély megszerzésének nem feltétele a két éves gyakorlat, de nem vontathatsz amíg kezdő az engedélyed. Szerencsére nem rég azt is átírták, így már a jogszabályban is az első nemzetközi vezetői engedély megszerzésétől datálódik a kezdő engedély. Így már akár az AM is bele számít.
2015. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Mielőtt valaki megkérdezi, hogy akkor a tanfolyamos és a vizsgán hogyan szabad vontatni, annak elmondom, hogy a vezetési gyakorlatokon és a vizsgán is az oktató számít vezetőnek.


Vége a vizsgának, kiszálltok, a jogsit megkapod, de ha kezdő az engedélyed, akkor addig nem vontathatsz. Majd jársz szólóban egy ideig.

2015. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hasznos volt a válasz, köszi. Viszont ebből felmerült egy kérdés. Tegyük fel, jövő januárban levizsgázom b kategóriára. Azután ha betöltöttem a 20 és felet, mehetek C kategóriás tanfolyamra, ha ez kész rögtön csinálhatom is az E-t, de csak akkor kezdhetek nyerges vontatón dolgozni pl, ha már két éves a B jogsim?
2015. júl. 25. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Ha volt előtte bármilyen nemzetközi jogsid (AM, A1, stb...) akkor annak megszerzésétől számít a kezdő idő. Ha nem volt semmi, akkor ki kell várnod a 2 évet a vontatással.
2015. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az nem lesz probléma mert úgyis csak 20 és fél éves kortól kezdhetem a C-t, én meg még csak most töltöttem a 19-et hónap elején. Október környékén elkezdem a B-t, januárra remélhetőleg meg is lesz, aztán meg majd megyek C-re. Amúgy nincs semmilyen jogsim. Több kérdésem nincs is, köszi szépen a válaszokat. :)
2015. júl. 25. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!