Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha piros lámpánál állok és...

Ha piros lámpánál állok és majd balra fogok kikanyarodni egy útra ( 2 sávos az út ) akkor mindegy hogy melyik sávra érkezem külsö vagy belsőre?

Figyelt kérdés
forgalmi vizsga előtt állok ezért kérdezem nehogy megbukjak, mert eddig a belsőbe érkeztem és indexel sávot váltottam, de legutóbb egyből a külsőbe kellett érkeznem.
2015. aug. 11. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs se erre vonatkozó tábla, se felfestés, akkor kanyarodj a belsőbe, az a biztos. Ha van felfestés, akkor értelemszerűen azt kell követned.
2015. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mosqu!to ***** válasza:
43%

Szia!


Szerintem vezess még pár órát! Mond meg az oktatódnak,hogy ez nem teljesen világos neked,akkor biztosan segít neked ebben! Megéri a ráfordított időt! Vizsgán sem leszel stresszes egy ilyen szituációban!

2015. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

belsőből belsőbe, külsőből külsőbe.

2sávos útnál megválaszthatod, mivel nincs a te egy sávodnak a kettőből "megfelelője".

Legyen terved, tudd, hogy merre akarsz utána menni.

Ha olyan a szitu, akkor úgyis ennek megfelelően fogja mondani az oktató az útvonalat tehát pl fordulj balra és a következő kereszteződésnél megint balra. Ilyenkor egyértelmű, h a belsőbe kell érkezned.

2015. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vizsga előtt pont ezzel fogadtam az oktatót, hogy semmit nem aludtam éjjel, mert egész éjjel ezen gondolkodtam és nem emlékszem, hogy melyik kereszteződésnél mikor hova kell érkeznem. Jajj, fogta a fejét :o Végül nem volt gond, jött magától, ahogy előtte már vagy 100x megcsináltuk.
2015. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van terelővonal, akkor az megmutatja, ha nincs terelővonal, akkor bármelyik sávba érkezhetsz, a szabály csak annyit ír, hogy az út menetirány szerinti jobb oldalára kell érkezni.

Ha telezöldes a lámpa, és vannak szemből jobbra kanyarodók, akkor célszerű a belső sávba érkezni.

2015. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg a szabályt, mikor lehet megváltasztani az érkezés helyét és mikor kötelező sávból sávba érkezni - ezt tudnod kell

Amikor választhatsz olyankor érdemes a belsőbe érkezned, amikor az oktatód ismét balra kanyarodást kér (forduljon balra, majd ismét balra), egyenesen vagy jobbra kanyarodáshoz a szélső sáv a jó választás.


A szabály amúgy annyi, hogy akkor választhatsz, ha csak egy sávból kanyarodhatsz. Ilyenkor a kanyarodást úgy kell végrehajtani hogy a jármű mozgása egyértelműen jelezze, hova fogsz érkezni tilos félrevezető mozgást.végezni, kanyarodás közben irányt váltani. Ahol két sávból kanyarodniak két sávrá ott sávból sávba kell érkezni az első kanyar előtt érdemes oda sorolni ahonnan ésszerű lesz a további irány

2015. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ,ment a plusz mindenkinek
2015. aug. 12. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!