Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a gépjárművem műszaki...

Ha a gépjárművem műszaki alkalmassági ideje pl: 30. -án letelik, akkor van e lehetőség a KRESZ. Szerint hogy 7-én vagy 17-én használhassam orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Használhatom e a lejárt műszakis járművemet???/ időpontra kell mennem,5, illetve 8 hónapja kaptam, két külön orvoshoz/ vagy a Rendőrség azonnal szankcionál, és keressek másik megoldást!?
2015. aug. 29. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

A kettő nincs összefüggésben.

Ha lejárt a műszakija, nem közlekedhetsz vele.

A mentőautóra, tűzoltóklocsira is kell érvényes műszaki, ha nincs, nem lehet használni.

Válasz: sehogy nem használhatrod, és ha lejárt, már a szerelőhöz is csak tréleren viheted el, vagy útvonalengedéllyel.

2015. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ma már sehogy. Korábban volt olyan lehetőség, hogy ha az érvényességi időn belül bejelentetted a gépjárművet forgalmi vizsgára, akkor az erről szóló igazoláson szereplő időpontig volt érvényes a műszaki. Ez az időintervallum maximum a lejárati időponttól számított maximum egy hónap lehetett. Legjobb tudomásom szerint ez a lehetőség is megszűnt már.

Kockáztatni pedig nem igazán érdemes, mert egyrészt feljelent a rendőr, másrészt ha egy esetleges balesetben te vagy a vétkes fél, akkor saját zsebből kell állnom az okozott kárt, mivel a biztosítód nem vállal érted felelősséget, hiába van érvényes szerződésed.

2015. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

feljelent = feljelenthet

állnom = állnod

2015. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kettő valóban nincs összefüggésben, Én egy esetleges törvény által biztosított türelmi időre voltam kíváncsi! Köszönöm számomra igen hasznos válaszod!!!
2015. aug. 29. 12:24
 5/8 A kérdező kommentje:
1, 2, válaszadók KÖSZÖNÖM!!!
2015. aug. 29. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Türelmi idő az nincs, csupán a büntetési tételek változnak minél régebben járt le a műszaki.
2015. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mehetsz busszal is,ahogy sokan
2015. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szeptember 7-ig bőven van egy hét, annyi idő alatt egy szerelő simán átnézi és el is viszi műszakira. Én egy régi ismerőshöz hordom, két-három nap alatt megoldja, attól függ, hogy mennyi munkája van.
2015. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!