Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Automata sebváltós autót...

Automata sebváltós autót könnyebb vezetni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 16:00
1 2
 1/11 StroongBooy ***** válasza:
65%
Hat ez most eleg hulyen feltett kerdes:D mihez kepest konnyebb? Manualishoz kepest igen, de ha nem tudsz vezetni, akkor tokmind1. Amugy nem konnyebb, kenyelmesebb, de szemely szerint soha nem valtanek automatara! Csak automatanal arra kell figyelned, h ha megallsz, nyomnod kell a feket, kulonben D.be azaz Drive ba elindul az utjara!
2016. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van jogsim de nem vagyok egy nagy sofőr évek óta nem vezettem. Ezért kérdeztem hogy automatával vajon jobban belejönnék a vezetésbe?
2016. júl. 22. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ.

Ha korábban rutinos sofőr voltál, akkor visszarázódsz a manuálisba is egy kis idő után.

Ha viszont korábban is csak hébe-hóba vezettél, miután letetted a jogsit, azóta meg semmit, akkor nemhogy manuálisba, de automatába is baromi nehéz lesz visszarázódni. Mindenféle rosszindulat nélkül, én javasolnám, hogy vegyél vezetésórákat.

2016. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az automata vezetése igazán kellemes, nincs járműkezelési gond.


Vegyél nyugodtan egy szimpatikus hagyományos automatát, aztán pár óra alatt belejössz.


most jön az, hogy ha nam figyelsz, elgurul, meg drága a javítása, meg dögunalom, és többet is fogyaszt..


huszonöt éve van saját automatám(a cégesek kéziváltósak), még sosem volt baj egyik kocsimmal sem..a fogyasztás sosem érdekelt, csak haladjon, és a fékről is csak induláskor veszem le a lábam.


a hagyományos hidraulikus váltók nagyon ki vannak találva, főleg a japók gyártanak örökéletű darabokat.


a kérdésedre válaszolva: igen, könnyebb.

2016. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Természetesen sokkal könnyebb, hiszen valamilyen szinten minden sofőrnek nagy teher, hogy állandóan kell figyelni hogy a megfelelő sebességben legyen az autó, valamint a kuplung kezelése sem olyan kellemes. Automatánál ezeket el lehet felejteni.
2016. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Könnyebb mert forgalomban nem kell váltogatni, csak a forgalomra kell figyelned. Nekem tetszett de itt nálunk csak a prémium kategóriánál népszerű.
2016. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És hogyan tolatsz automatával? Mer ugye kuplungot nem csúsztathatsz,
2016. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Illetve parkolsz, na.
2016. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hoper

Automatanal a fék felengedesevel tudod szabalyozni a sebesseget. Ha teljesen felengeded, alapjaratig gyorsit, ha az autó megáll és nyomod a feket folyamatosan, uresbe teszi az autót és ha felengeded a feket ismet sebessegbe teszi.

Vegyél egy Opel corsat, az adott ki felautomata szeriat, azaz kuplunk nincs, de valaszthatsz h ő valtogasson vagy te, és valtogqtas is olyan mint a F1es autokon. Fogyasztasba nem erzek kulonbseget, városban 6, kint 5-5,5 és egy 1,2es autom van.

2016. júl. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nagyon könnyű megszokni az automata váltót. Én is felváltva - akár naponta többször - használok manuális váltós autót is.

Miért kellene a féket nyomni állandóan? Piros lámpa, parkolóba teszem, ha látom vált a lámpa, direktbe.

Tolatni is könnyű, rükverc és fék engedése.

Elgurulni elég érdekesen lehet. :) Ha benne ülsz, csak észreveszed, hogy mozog az autó. Ha a motort leállítod, akkor - a legtöbb típusban - nem tudod kihúzni a kulcsot.

A lényeg, én szeretem, általában a férfiak "unatkoznak", ám nekik ott a steptronic, amit én soha nem használok.

2016. júl. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!