Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet olyan, hogy rendőröknek...

Lehet olyan, hogy rendőröknek kiadják, hogy X bírságot osszanak ki és csak azért büntessenek meg? .

Figyelt kérdés

... Vagy mert alapból xxxx a rendőrök. Minap mentem bringával közúton és mert ki volt rakva kerékpárost tiltó tábla az alapján megbírságolt 5 e. Ft-e. (Még jó, hogy közút nem [?!]) Alapból azt mondta, hogy bírság vagy feljelent, szóbeli figyelmeztetés az szóba sem került esetleg. A bringa amit használok kb. 10 e. Ft értéket képvisel szóval nem éppen baráti a bírság összege a bringa árának az 50 %-a ha ezt veszem alapul. (Nyilván nem 10 e. bringával járnék ha jól állnék anyagilag.)

Végig az volt az érzésem nem mérlegelnek semmit csak az volt a lényeg jól megbírságoljanak.

(Persze azért mentem ara felé [évek óta ara járok], mert útminőségileg még az a legkevésbé kifogásolható út többek között országúti bringával.)

És a végén még volt bőr a képükön, hogy "szép napot" kívánjanak nekem miután tönkretették az egész napomat.


2016. szept. 30. 23:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha tiltó tábla van akkor tiltú tábla van, nem a pofid miatt büntettel meg, megkéne tanulni a KRESZ-t és elfogadni, hogy ha egy szabálysértésen rajtakap a rendőr akko hacsak nincs eszméletlen jó kedve, meg fog büntetni.
2016. okt. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy éjfél van, bocsi a sok helyesírási hibáért :)
2016. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból, helyileg ez hol volt?
2016. okt. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Mi haszna lett volna a szóbeli figyelmeztetésnek, ha tudatosan szegted meg a szabályt?

Persze lehet, hogy tökre indokolatlan a tiltó tábla, de neked nincs jogod ezt felülbírálni.

Ez ugyanaz, mint amikor a kintfelejtett 30/60-as tábláért büntetik az autósokat, csak róluk vastagabb bőrt húznak le, te még olcsón megúsztad.


"(Még jó, hogy közút nem [?!])" Ezt a mondatodat nem értem, tehát akkor kocsival is behajthatok a behajtani tiloson, merthogy közút vazze?

2016. okt. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

"mert ki volt rakva kerékpárost tiltó tábla"

Behajtani tilos esetén a tafira 30 000Ft szokott lenni, megérdemelted volna, hogy azt adják :D

2016. okt. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Megvan adva nekik hogy mennyit szedjenek be ne aggódj:)
2016. okt. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 belapus ***** válasza:
Most nem néztem konkrétan utána, de úgy rémlik, hogy a közlekedési szabálysértések pénzbüntetéseiből származó bevétel ( nem garantálom, hogy pontosan ez az elnevezése ), az egy költségvetési tétel.
2016. okt. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
Mindig megdöbbent mikor valaki idejön reklamozni a saját hülyeseget,majd ehhez még valami tippet is var!Az én tippen: ha betartod a kreszt,nem fognak majd megbüntetni......tudom hihetetlen de ennyire egyszerű....
2016. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem azért járok bringával, hogy olyan tempóban haladjak mint gyalog szoktam. Ezt az alternatív útra értettem amerre mehettem volna ami kerékpározásra kijelölt út /kerékpár út kritikán aluli minőségben. Amit megcsináltak x éve és azóta nem nyúltak hozzá. Az egész szakasz betonból van nincsen rajta aszfalt. Már közvetlenül megépítés után sem egy sík homogén felületet adott a beton. Most már millió helyen mállik porlad szét, fel van fagyva és tele van már kátyúkkal is rendesen ahol lehet lényegében állóra lassítani ne menyen szét a kerék ha átvergődik rajt az ember. És ráadásként ugye ezen autók is járnak persze.


(Még jó, hogy közút nem [?!])- kifejtem kicsit:


És milyen jogon van több joga egy rendszeresen autóval járónak egy rendszeresen kerékpárt használóval szemben, járhatóbb jobb minőségű nagyobb úthoz pld.?


Azért mert ő azzal, hogy rendszeresen autót használ szennyezi a környezetet mérgező kipufogó gázzal és jelentős zaj terheléssel. Sok esetben fosszilis energia pazarlásával itt főleg a kihasználatlanul közlekedő autósokra gondolok egy autó - egy utas. Nézzük meg menyi káros anyag keletkezik egy "mezei" autó előállításával és akkor még egy métert nem tett meg. Hozzá vehetjük az autóknak szánt szélesebb utakat is ami több környezeti teher mint előállításban mint ökológiai téren. Hozzá vehetjük a parkolókat is, hogy pl. x mennyiségű autónak mekkora parkoló hely kell és aztán képzeljük el oda menyi bringa tudna leparkolni ... arról nem is beszélve, hogy menyi ember betegszik meg kipufogógáz által okozott levegő szennyezés következtében és sorolhatnám tovább még..

Persze van benne sarkítás is, de el lehet gondolkodni ezeken.


Visszatérve a két fakabáthoz az eggyik

elkezdte mondani, hogy neki nincs ilyen "drága bringája" mint nekem .. wat??

Ha így bevinném akármilyen bringaboltba adnának érte 10 ezer forintot és kész mert annyit ér így.

Valami nagy "kerékpáros" lehetett el tudom képzelni évben egyszer előveszi bringát megy vele 10 Km-t. Aztán egész évben még sarki boltba is autóval jár.

Szóval egy kicsit aránytalan a bírság, hogy a jármű értékének az 50 %-t teszi ki körübelül.

Persze nyilván nem húzna fel a dolog, ha egyáltalán nem számítana a pénz.

(Mert nyilván azért járok 10 e. bringával, mert iszonyatosan el vagyok eresztve anyagilag ... és nem egy millió forint fölötti értékű bringával flangálok mindig.)


Visszatérve az elejére nyilván ha van másik kerékpározásra kijelölt út kerékpárútnak csúfolva akár fél kilométerrel arrébb. És bringást látni a párhuzamosan futó közúton. Az nem azért van mert minden vágya, hogy szívja a kipufogó gázt és zajban tekerjen a kerékpáros. EZ CSAK AZÉRT VAN MERT A MÁSIK ÚT SOKKAL ROSSZABB ÚT MINŐSÉGŰ ÉS VAGY MÉG EGYÉB OKOK MIATT SOKKAL BALESET-VESZÉLYESEBB ESETLEG KILOMÉTERES KITÉRŐ IS PLUSZBA VAGY CSAK EGYÁLTALÁN AHOVA MEGY CSAK ARA KÖZELÍTHETŐ MEG!

2016. okt. 1. 09:49
 10/22 anonim ***** válasza:

"És milyen jogon van több joga egy rendszeresen autóval járónak egy rendszeresen kerékpárt használóval szemben, járhatóbb jobb minőségű nagyobb úthoz pld.? "


Fizet egy rakás jövedéki adót az üzemanyaggal, fizet teljesítmény vagy súlyadót ( kategóriától függően ) plusz néhány helyen fizet külön útdíjat is ( pl autópálya matrica).



Felesleges a fingot faragni, te magad írtad:


" ki volt rakva kerékpárost tiltó tábla"


Oda te nem mehetsz be bringával és pont.

2016. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!