Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért kell forgalmi vizsgához...

Miért kell forgalmi vizsgához az általános iskolai bizonyítvány?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogy aki nem tud olvasni, az ne vezethessen.
2017. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy minimális értelmi szintet megkövetel a járművel közlekedés.

Az általános iskolát végzettről feltételezik, hogy tud olvasni, képes egyszerű feladatokat megtoldani.

Ennyi.

2017. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Javítva: "Hogy aki nem tud olvasni, és nincsen pénze, az ne vezethessen."
2017. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi a baj, Lakatos Márlonbrandó? Nem kaphatsz jogsit? :(
2017. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tévedés, 12.es végzős gimnazista vagyok, ezért tartottam kicsit furcsának, hisz nyilvánvaló, hogy elvégeztem az általános iskolát, ha gimnáziumban tanulok.
2017. jan. 18. 18:21
 6/12 anonim ***** válasza:

És a homlokodra van írva, hogy gimnáziumban tanulsz?

Vagy bemondásra el kéne hinniük, hogy te gimnazista vagy?


De egyébként elfogadnak bármilyen magasabb iskolai végzettséget igazoló iratot, pl. az érettségi bizonyítványt is.

2017. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nincs, nem is baj ez, egyszerűen az oktatóm szólt, hogy vigyem, és nem tudtam miért kell, gondoltam megkérdezem, ennyire egyszerű.
2017. jan. 18. 19:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A forgalmi vizsgához nem kell.


24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet

a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának

részletes szabályairól

[link]


„10. § (1) Elméleti vizsgára az bocsátható, aki”

„c) nem gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetén, írni, olvasni tud,”

„e) a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetében az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési lapon nyilatkozik,

►Tehát, első alkalommal, gépjárműre szóló elméleti vizsgához kell nyilatkozni róla; bemutatni nem kell.◄


A gyakorlati vizsgára bocsátás feltételeit a 11. § taglalja. Ebben említve sincs semmi sem, az iskolai végzettséggel kapcsolatban. Még a 10. § (1) e) bekezdés sincs említve.


A vizsgaigazolás kiadásának egyik feltétele az alapfokú iskolai végzettség hitelt érdemlő igazolása. ← 14. § (7)

►Tehát, mikor már minden szükséges vizsga teljesítve van, a közlekedés hatóság által kiadható vizsgaigazoláshoz kell először bemutatni, vagy más módon igazolni.◄

2017. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mivel anélkül nem lehet beiratkozni, így evidens szerintem hogy a forgalminál már nem kell bemutatni. Nekem se kellett 4hónapja, csak a személyim és a pótszemüvegem, utóbbit nem is kérte.
2017. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem most kellett először bemutatni, KRESZ-nél sem kellett, elsősegélynél sem, sehol.
2017. jan. 19. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!