Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nektek is nagyon nehéz volt a...

Nektek is nagyon nehéz volt a kezdet friss jogsisként?

Figyelt kérdés

Nekem friss jogsisként nagyon nehéz a kezdet,1 hónapja van jogosítványom,de még mindig nem sikerült átállnom a saját autónkra,nem tudok vele elindulni. Nagyon stresszes autóba ülni,némely alkalommal jobban izgulok,mint a vizsgámon. Nagyon gyakran nem sikerülnek dolgok(pl. elindulni),olyankor teljesen magam alá kerülök,egy-két durvább esetben sírógörcsöt is kaptam. Rendes,nagy forgalomba pont ezért még nem is merek menni.Nem tudok válogatni a tapasztalt segítségekből,csak egy ember van,vele viszont nagyon rosszul jövünk ki,mindenbe beleszól és gondoskodik a 180-as pulzusomról.Már megbeszéltük,de közösen kényszerülünk menni szinte mindenhova.Sokat változott,de vészhelyzetekben még mindig nem tudja befogni a száját,pedig pont akkor kellene a legjobban.


Próbálkozzak a sok stressz árán is,egyszer majd csak megtanulok vezetni? Néha,amikor nagyon haragszom magamra,arra gondolok,talán jobb lenne hagyni elúszni a jogsit,és megtartani dísznek.

Nektek is ennyire nehéz volt a kezdet? Ti nem gondolkoztatok olyanon,hogy hogyan kaphattátok meg a jogosítványt?


(Amúgy nincs a vezetéssel kapcsolatban semmilyen félelmem(pl. elütök valakit,,összetöröm az autót stb.),egyszerűen utálom magam,hogy nem megy és emiatt leszek ideges. Meg a többi embertől tartok,hogy rám dudál,vagy megaláz.)


2017. szept. 17. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha elindulni sem tudsz, az azért kemény. Hogy kaptál jogsit?
2017. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem volt nehéz.

Nyilván óvatosabban vezettem kezdőként, több helyet hagytam, lassabban mentem, stb.


De az, hogy nem tudsz elindulni, az gáz. Szerintem ne erőltesd a vezetést.

2017. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez durva. Elindulni könnyű. Ha azt mondod, nem tudsz parkolni, azt megértem, a páromnak évekig tartott :D De elindulni, váltani igazán alap, ha azt sem tanultad meg, hogy tudtál vizsgára menni???


Nos, hát gyakorolj, lehetőleg elhagyatott helyeken. De tényleg fura, ezeket rég tudnod kéne, ha jogsid van.

Más ember nem kell, a leírásod alapján főleg nem. Normálisan épphogy örül az ember, hogy végre nem ülnek mellette s vezethet, ahogy neki jó és biztonságos.

2017. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
? Az iskolai oktatói megkötések meg a leharcolt autóik sokkal hátráltattak mint a saját gépem . Ezért jobban kellene mennie neked is . De ha eleve a technikai része bajos és pánikolsz ne menj ki a forgalomba se ülj autóba . Gyakorolj üres mellék utakon tereken , sajátítsd el a kezelését ismerd fel a hibáit .
2017. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Közhely, de tényleg nagyrészt a rutin számít. Kezdőként én se tudtam elképzelni, hogy valaha is stressz nélkül üljek az autóba. Pedig az autósok nagy része így csinálja.

Én főleg magától a kresztől féltem. Budapest olyan, mintha húsz közepes várost toltak volna egybe, mindig maradnak ismeretlen utak. Eleinte gondosan megterveztem minden utat, google street view-val néztem a kereszteződéseket, hogy pontosan hol, hogyan kell szabályosan kanyarodni stb.

Aztán az élet rákényszerített, hogy minden nap kocsiba üljek. Egy-egy útvonalat ezerszer bejártam, aztán fokozatosan egyre több alternatív útvonalat próbáltam ki. Ezzel együtt a félelmek is lassan elmúltak, rutint szereztem járműkezelésből és kreszből, egy idő után rögtönzésszerűen választottam teljesen ismeretlen útvonalakat és elkezdtem élvezni magát a vezetést.

2017. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,én is nevetségesnek találom,hogy jogosítványt kaptam. Pedig nem voltak ismeretségeim,nem fizettem le senkit,nem vettem rengeteg plusz órát,nem buktam meg 7x,hogy 8. alkalommal kegyelemből átengedjenek. Tényleg,semmi de semmi pluszt nem tettem azért,hogy engem áttoljanak a vizsgán.
2017. szept. 17. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbáltál már másik autót is vezetni?

Mit mond, aki melletted ül, mit csinálsz rosszul?

Lefulladások előfordulhatnak, de hogy elindulni sem tudsz...

Dizelen tanultál, ez meg benzines?

Talán egy oktatótól kellene segitséget kérned, aki meg tudja mondani, mit csinálsz rosszul.

2017. szept. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze probalkozz, de ha lehet ne ölj meg senkut.....
2017. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy kicsit félreérthetően írtam,de nem vagyok közveszélyes. Néhány hozzáértő ember,aki eddig látott,azt mondta,hogy semmi probléma nincs itt,mindenki arra számított,hogy majd szólni kell a sebességváltásért,visszakapcsolásért,hogy nagyon lassú leszek. Mindenki meglepődött,hogy milyen ügyes vagyok. A másik oldalon viszont el sem akarták hinni,hogy komolyan ennyire gyászos az elindulás,és ez tényleg borzasztó.

Nyilván,nem elindulni nem tudok,csak lefulladok 4x rosszabb napjaimon,és ez minden kereszteződésnél. Így nem mehetek a forgalomba. De volt olyan eset is,amikor tényleg,egy fél centit sem tudtam mozdítani az autón.

2017. szept. 17. 17:19
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Javasolhatom az automata váltós autókat? Rengeteget segíthet.
2017. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!