Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek sikerült elsőre a...

Kinek sikerült elsőre a forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Szeretném ha megosztanátok velem a történeteiteket, hogy kinek sikerült elsőre illetve ha nem sikerült akkor miért mi volt a hiba stb.Ha szeretnétek kort is irhattok. Nekem elsőre sikerült és nagyon izgultam addig míg a kocsiba nem ültem aztán már minden simán ment, nagyon örülök neki! :)18/L Szeretek ilyen történeteket olvasni szóval ha gondoljátok írjátok le :) (ha nem tudsz normális választ hagyni, vagy nem érdekel az ilyen dolog akkor ne hagyj semmilyen választ görgess tovább az oldalon és köss bele valaki másba, köszi)

2018. dec. 2. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 3. alkalommal sikerült, mégsem volt rossz élmény. Alapvetően nem vagyok izgulós, de akkor nagyon odavoltam, és nem tudtam koncentrálni. Olyan buta hibákat követtem el, amiket sem előtte egy gyakorlóórán, sem azóta soha (pl. jobbra kanyarodás:D). Az első két alkalommal 5 perceket sem vezettem:S Az első két alkalommal délután voltam az utolsók között, és egész nap végig ezen kattogtam. Utána kértem az oktatómat, mindegy, ha későbbi napra kap helyet, de reggeli időpont legyen. Szóval 3. alkalommal reggel az 1. voltam, nem volt időm kattogni, és bár sokkal nehezebb útvonalt húztam, mint a korábbiaknál, simán átmentem:)
2018. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
B kategória 2. alkalommal 17 évesen. A vb végig aludt, csak akkor kelt fel, amikor hibáztam. A történet: fordultam volna ki a parkolóból egy olyan útra balra, ahol mindkét irányba fák és bókról vannak az út szélén (nyár volt, minden virágzott). Nem láttam be rendesen az utat, így majdnem kifordultam egy autó elé (kb 20 centire lógott ki az autó orra, de megállt az autós, hogy kiengedjen, pedig nekem volt macisajtom). Megálltam, mert ugye észleltem őt, de a másik irányból is jöttek. Őket elengedtem, majd kifordultam, a másik kiengedett. Mentem tovább, elértem egy körforgalomhoz. Mentem volna be, jött egy autó olyan íven, mint aki ki akar menni az előttem lévő kijáraton (én ugye hozzászoktam, hogy sokan nem használják az indexet). Én elindultam, de tovább jött. Az oktató is fékezett még én is, akkor mondta a vb, hogy cseréljünk helyet az oktatómmal. Kicsit csalódott voltam, de nem adtam fel, másodszorra átmentem. Aztán 1 hetes jogsival elkerültem egy balesetet (egy kis dobozos rámhúzta a kormányt egy 2x2 sávos úton. Közben megcsináltam a C kategóriát elsőre, nyáron egy hónapig furgonoztam. Egyetlen egy karcot nem okoztam még egy autón sem, van már jó pár ezer km a lábamban, tehát kezd jó rutinom lenni (persze attól még messze vagyok, hogy "tudok vezetni", csak ezt sok fiatal nem ismeri be " megvan a jogsi, tudok vezetni, menjünk csapatni"). Tervben van későbbre a D és a CE, még talán az A2, de abban nem vagyok még biztos, pedig vonzanak a motorok. 19/F
2018. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, a telefonom átjavította: nem bókról, hanem bokrok voltak. (2-es vagyok)
2018. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a B elsőre sikerült minden, izgultam mint a fene 3 éve, nem volt nagy dolog a vizsga, viszont 2 hetet vártam a jogsira, az rossz volt, utána féltem vezetni egy pár napig aztán suliba kezdtem el járni autóval a reggeli csúcsba, de én élveztem egyszer sem dudáltak rám, kivéve most 3 év után pont amikor indultam el egyik bóltból válaszom felénél tartottam, gondoltam majd a pennyinél leírom, eddig soha nem dudáltak rám, de mondom megint, nyomatékosítom , állok pirosnál, és a kieglszítő zöldre vált, én meg elnézelődtem csajszi meg dudált egyet :) persze vészvillogóval bocsánatot kértem. De meg sem várták, hogy leírjam, hogy nem dudáltak rám. :D .


Jaj, jelenleg C jogsival küzdök, kétszer buktam biztonság és üzemeltetésből, egy-egy szó miatt. De rutin, meg kresz egyből sikerült. :)

2018. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Opp, 20/f #4 vagyok. Csak ügye muszáj írni, hogy kis suhanc vagyok :D
2018. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem B kategóriára elsőre sikerült jogosítványt szereznem.

Az oktatóm viszonylag új a szakmában, tanítványai közül az elsők között mehettem forgalmi vizsgára. Ő jobban izgult, mint én, mert szerinte ez a vizsga neki is egy vizsga, hogy mennyire jól tud tanítani. Az izgalmához hozzá jött az is, hogy akik előttem mentek a tanítványai közül, mind megbuktak.

Maga a forgalmi vizsga nem volt különösebben izgalmas. Úgy álltam a vezetéshez, ahogy azelőtt és ahogy azután teszem. Annyi zavaró tényező volt csak, hogy egy nagy darab férfi (vizsgabiztos) ült mögöttem, aki folyamatosan figyelt engem a napszemüvegén keresztül. Kötözködni különösebben nem kötözködött, maximum annyi volt, hogy megjegyezte, hogy túlzásnak tartja a motorfék használatomat + miután leparkoltam a közlekedési hatóságnál, akkor megjegyezte, hogy közelebb is megállhattam volna az épülethez és hogy emiatt egyáltalán nem vagyok neki szimpatikus.

A jogosítvány másfél hét múlva megérkezett, az utakon azóta se futottam össze se az oktatómmal se a vizsgabiztossal.

2018. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Gratulálok mindenkinek, akinek elsőre és akinek másodjára és harmadjára sikerült, mert a lényeg az hogy sikerült!

Továbbra is írhattok ide, mert mindennap megnézem☺

2018. dec. 2. 16:11
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én c kategóriánál buktam egyszer szóbeli vizsgán mert nem tanultam rá semmit, de a többi mind sikerült elsőre kisebb nagyobb segítséggel:) B, CE . Kategória. Most is egy kamionban fekszek Franciaországban . :D 22/F
2018. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

B nekem is elsőre sikerült:)

17/L

2018. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elsőre ment, de ennek már idén volt 30 éve...

Egy közismerten vadállat vizsgabiztost kaptam. Az oktatóm egy 30 körüli csinos nő volt, elgondolkodtam, ez belejátszott-e, hogy neki viszonylag sok tanítványa ment át elsőre. (De egyébként is jó oktató volt.)

Rutinnal kezdődött, borzasztóan izgulós vagyok, a legelső mutatványt (két autó közé jobbra az út szélére betolatni) el is rontottam. A pulzusom még inkább felugrott persze. De azonnal javítottam, és úgy gondolom, utána már a vizsga végéig semmilyen hibát nem vétettem.

2018. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!