Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a különbség e két fogalom...

Mi a különbség e két fogalom között?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta foglalkoztat az, hogy mi a különbség a kihermetizálódás és a dekompresszió között.Tudtommal mind a kettő végbemenetele után a repülőgép gyorsan veszít a magasságából és nagy sebességgel zuhan a föld felé.Ha valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná nekem e két fogalom közti különbséget nagyon megköszönném.

15/L


2010. júl. 2. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Aztaaaaaaaaaa! Nem semmi kis csaj vagy!
2010. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kihermetizálódás: repülőgépeknél használják

Dekompresszió /fizikailag ugyanaz, azaz nagyobb nyomású tér felől megyünk kisebb felé/, az viszont merülő búvárok feljövetelekor használatos.

Nem, a repülőgép ettől még nem veszítene a magasságából, a pilóták nyomják lefelé, amilyen gyorsan csak lehet, mert utazómagasságon igen kevés az oxigén, a maszkok pedig csak néhány percig jók, ezért le kell jönni úgy 3000-re, hogy az utas kapjon elég oxigént...

Ez jutott eszembe...

2010. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tökös csaj :D
2010. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A gyors magasságvesztéssel én is tisztában vagyok...de dekompresszió történhet repülőgépekkel is például robbantásos dekompresszió (amit plasztikbomba szokott okozni)...

Köszönöm a válaszokat, várom a többiek véleményét is...

2010. júl. 2. 10:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok és ezek szerint tök gyík.....kihermetizálódás....ezt a szót még sose hallottam...igaz nem készülök űrsétára sem.


mondjuk a hermetizálódásból a szigeteltségre tudnék asszociálni.

2010. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pilótának készülök...
2010. júl. 2. 11:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Majd elmúlik, ne aggódj :P
2010. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
sok sikert! hova készülsz? canada?
2010. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én nem értem a körülöttem lévő embereket...

Mindenki olyan lehetetlennek gondolja azt, hogy belőlem pilóta legyen...

Már nagyon unom, hogy az én elképezeléseimhez mindenkinek van valami szava...

2010. júl. 2. 19:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tök jó dolog, hogy ilyen egyedi elképzeléseid vannak! :) Sok sikert hozzá! Remélem tényleg sikerül! :)))
2010. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!