Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A KRESZ-be miért van olyan...

A KRESZ-be miért van olyan szabály h előzési szándék céljából szabad dudálni? 30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad.

Figyelt kérdés
Én nem értem, nem láttam még ilyen helyzetbe dudálni senkit
2010. júl. 10. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
mert nem kell dudálni, hanem lehet és nyilván akkor fogsz dudálni, ha valaki akadályoz az előzésben és feltartja a forgalmat
2010. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg akkor ha mész az autópálya belső sávjában és előtted totyog valaki ugyanis jobbról előzni tilos!
2010. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15.03

Kétsávos úton, a másik sávban haladó autó melletti elhaladás, nem mínősül előzésnek.

Jobbról szabad előzni, a balra kanyarodási szándékot jelző, másik járművet.

2010. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy tökölsz egy nehéz szűk vagy hegyi terepen. A mögötted jövő tapasztaltabb vagy éppen idiótább vezető előzni akar, ezt előre jelzi neked (dudálással), hogy lehetőleg húzódj le, vagy lassíts le jobban, hogy könnyebben előzzön (hegyen ugye nem egyszerű). Utána persze reakcióként részedről lenyomhatsz neki egy jobbra indexet, hogy mehet, de ez már más téma.
2010. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"lyen alapon megkkérdezhetnéd azt is, hogy miért kell jobbra tartani? Miért van megállni tilos tábla? Miért kell éjszaka világítást használni? "


Jó, de mindennek oka van, nem csak úgy van.


Miért kell jobbra tartani?

Mert a két világháború között átálltunk jobboldali közlekedésre. (Szerintem azért, mert Mo.-n sokan jobbkezesek, de ez csak magánvélemény.)


Miért van megállni tilos tábla?

Valószínűleg azért, mert bizonyos helyeken zavarnád a közlekedést, ha csak leb*sznád valahova a kocsid.


Miért kell éjszaka világítást használni?

Mert sötét van?

2010. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Például az ilyen esetek elkerülése miatt: [link]
2015. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!