Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor tehetem magam...

Most akkor tehetem magam mellé a babát az autóban? Hogy kell kikapcsolnom ott a légzsákot?

Figyelt kérdés

6 hónapos, nem az én babám, de én leszek vele 4 napig.


Nincs baj az autóban, de sokkal nyugodtabban vezetek, ha ott van a mellettem lévő ülésen, mert látom mit csinál, tudok vele játszani. Hátul meg ha éppen kiesik a cumija, leejti a játékot, hirtelen nem tudok mit csinálni, mert nagy az autó, nem ér el a hátsó ülésig a kezem. A barátnőm azt mondta, hogy ő hátra szokta tenni, de szerinte mindegy, csak ha elől van, akkor kapcsoljam ki a légzsákot... Viszont ehhez én elég hülye vagyok, azt hol kell? Egyáltalán, ki tudom kapcsolni egyedül, vagy szerelő kell hozzá?


2019. szept. 8. 14:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%

Nem minden autóban lehet elöl kikapcsolni a légzsákot! Az élményemben sem.

Egyébként mögötted van a legnagyobb biztonságban statisztikailag. Én főleg más gyereket biztos nem tennem előre. Ha sir inkább állj meg és nézd meg mi a baj.

2019. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%
Elöl csak menetiránnyal háttal kötheted be és úgy, hogy nincs légzsák, vagy olyan autóban, ahol ki lehet kapcsolni, egyéb esetben csak hátra ültetheted. Viszont vezetés közben jó lenne, ha nem játszanál a babával, hanem a vezetésre koncentrálnál! Ha kiesett a cumi, akkor kiesett, kész. Majd visszaadod neki, amikor megálltok.
2019. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
És azt hol tudom megnézni, az enyémben kikapcsolható-e? Fél éves autó, szóval légzsák van benne, az biztos. De a műszaki dolgokhoz annyira nem értek... Koncentrálok a vezetésre, de amikor éppen a dugóban ülünk, vagy 40-nel szenvedek, mert nem bírom megelőzni az előttem lévőt, úgy nem igazán van okom két kézzel a kormányt fogva idegeskedni. Nyilván nem az autópályán 150-nél gondoltam, hogy játszom vele, meg énekelek neki. És nem is kell komoly játékra gondolni, hanem pl ha már nyűgösebb, bábozok neki, csörgőzünk, lapozom a kis puha lapozós könyvét és magyarázok neki, stb. De ez is kb ilyen 2-3 perc max, mert utána megnyugszik és el van ugyanúgy segítség nélkül.
2019. szept. 8. 14:41
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Értsd meg, hogy a baba elvan a hátsó ülésen, viszont egyáltalán nincs biztonságban az első ülésen, a lehető legveszélyesebb hely! Amúgy meg igen is amondó vagyok, ha állsz is a dugóban, oda figyelj az útra és ne a gyerekkel játssz! Lehet lepontozni! Nem a te gyereked, még a saját gyerekeddel is figyelj az útra ha vezetsz, pláne a máséra!
2019. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Valóban nem jó ötlet vezetés közben játszani vele. Az első ülés pedig azért veszélyes, mert ott történik komolyabb sérülés ha baleset történik, a hátsó ülés biztonságosabb. Lehet kapni hátsó ülést figyelő tükröt, nem drága, babaáruházbol tudsz rendelni, így láthatod a babát is.
2019. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

De éppen ez az, hogy nincs el mindig, ráadásul én is nyugodtabb vagyok, ha mellettem van, nem mögöttem. Kérdeztem a barátnőmet, hogy mehetünk-e mindig így, és mondta, hogy szerinte nyugodtan, csak a légzsákot kapcsoljam ki. Viszont mástól meg azt hallottam, hogy 100 valahány centi alatt gyereket nem tehetek előre. De akkor ezek szerint ez nem így van, csak arra kell figyeljek, hogy a légzsákok ki legyenek kapcsolva.


Figyelek az útra is, a kocsiban olyan rendszer van, ami figyel kb mindenre "helyettem is" (holttér, gyalogosok, vészfékező rendszer, sávelhagyás, első-hátsó kamera, stb). Szóval így azért kicsit könnyebb, és biztonságosabb.

2019. szept. 8. 14:56
 7/35 A kérdező kommentje:
Rendelni emiatt nem szeretnék semmit, meg kb mire megérkezne, felesleges is lenne (csütörtökön már jönnek haza a barátnőmék).
2019. szept. 8. 14:59
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Google: autó típusa + légzsák kikapcsolása
2019. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
75%

Előre csak akkor teheted szazvalahany centi alatt ha a légzsák ki van kapcsolva és a menetiránynak hattal van a baba. Ez ugye attól is függ mekkora gyerekről beszélünk. Ha fel éves a kocsid tuti ki lehet benne kapcsolni, javasolnam a kesztyutartoban lakó user manual című kiskönyv lapozgatását, és/vagy a net használatát, akár youtube szinteken.

Én más gyereket továbbra sem tennem soha semmilyen körülmények között előre. Igazából a sajátomat sem. De hát ez már a te és a barátnőd dolga.

2019. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Anyukám 49 éves, 3 gyerekes nő, de még tankolni sem tud, hiába vezet napi szinten évtizedek óta. Sőt, szerintem ha megkérdezném, tudja-e mi az a piktogram, nem is tudná, hogy azt a kocsiban kell keresni.
2019. szept. 8. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!