Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem veszélyes ez, önmagára és...

Nem veszélyes ez, önmagára és másokra nézve is?! Hogyan lehet jogosítványa?

Figyelt kérdés

Szoktam látni azt, hogy nagyon betegnek tűnő, pl járni alig tudó emberek vezetnek autót.

Nemrég láttam egy embert, lépésben alig haladt, a lábát fel sem tudta emelni, csúsztatta a földön és irdatlanul lassan ment.


Szabályos az, ha ilyen és hasonló állapotban lévő emberek vezethetnek?


Hogyan tudja egyáltalán nyomkodni a pedálokat, milyenek lehet a reflexei?



2019. okt. 25. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha van jogsija, akkor a számára átalakított autót tudja vezetni. Van olyan megoldás is, hogy egyáltalán nem kell pedált használni. Találkoztam olyan emberrel is, akinek az egyik kézfeje hiányzott, és ehhez képest egész ügyesen autózik.
2019. okt. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Plusz egy ötös a háziorvosnak és van alkalmassági...

Ilyen világot élünk.

Nekem kellett egyirányú utcából kitolatni, mert szemben a két öreg behajtott a tilos ellenére a forgalommal szemben, de olyan szinten rokkantak voltak mindketten, hogy se félreállni, se visszatolatni nem tudtak, mert fizikailag nem tudták kezelni az autót.

A vicc, hogy a szőlőhegyre mentek egy pincészetbe borért, a pakolóból a borászat dolgozói tolták ki a kocsit...

2019. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Biztos van ilyen is sok, de a nagyobb és halálos kimenetelű baleseteket még is a fiatalabb korosztály okozza.
2019. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha megfelelően átalakított autóról van szó, akkor gond nélkül tudja vezetni akkor is, ha a járás nagyon nehezen megy neki.
2019. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Lepontozhattok, de attól még a helyzeten nem változtat.

Az ilyen öregek nem azért okoznak kevesebb balesetet, mert olyan jól vezetnek, hanem, mert relatíve keveset, kis sebességgel közlekednek, az említett fiatal korosztály meg tolja neki.

Nálunk is a házban számtalan öregember van, nekem is húzta meg vénasszony az autómat, szerintem minkétszer ugyanaz volt, egyszer tudtam bizonyítani, akkor ő meg is mondta, hogy ő halszálkában orral előre, jobbra tud beállni, ha ott nincs hely, a másik oldalon merőlegesen kell leparkolni, akkor hívja a fiát, hogy parkoljon le helyette, a fehér kicsi autó négy sarkán már alig maradt festék, körbe van horzsolva. A másik a három lépcsőn a házba alig tud bejutni, az autó hétről hétre egy több horpadással van teli, a harmadik szintén nem tud halszálkában megállni, de ő küzd. Minimim két naponta vezet. a 45 fokban álló autók között addig manőverezik, hogy mindig 70-75 fokban áll meg, két helyet elfoglalva, de nem érdekli, megy, jár úgy, beáll mindig szarul. A negyedik (saját szememmel láttam). Nem bírt kiállni két autó közül, a sajátja oldalával húzta végig egy másik elejét, recseget ropogott, pattogtak a műanyagok, kiszállt, megnézte visszaszállt, ment tovább, hátsó ajtóig végiggyalulta, megint kiszállt, megint megnézte, nyúzta tovább...

Lehetne sorolni. Bármennyire nem akarják sokan elfogadni, mentálisan és fizikailag sem alkalmas mindenki egy idő után a vezetésre.

2019. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy járni alig tud valaki, még kezelheti jól az autót.


Én személy szerint 50+ km-eket túrázom, van, hogy a végén menni alig bírok, mégis autóba ülve simán levezetem azt az 1-2 órányi utat.


Másik dolog, hogy nem "reflexből" kell vezetni, hanem körültekintően, előrelátóan, nekem legalábbis ezt oktatták.


Összességében nem feltétlenül veszélyesebb, mint akármelyik másik átlagos sofőr az utakon.

2019. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
nem ertem miert van #5 lepontozva. ez egy letezo problema. vagy faj az igazsag?
2019. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Biztosan van ilyen is, olyan is.

Úgy értem, hogy van, akinek át van alakítva az autó úgy, hogy azt képes irányítani, kontrollálni és olyan esetek is, amikor inkább belátónak kellene lennie a sofőrnek - és többet inkább nem volánhoz ülnie.


Akit én láttam, ő nem egy túra után alig tudott menni állapotban volt, az biztos.


Szerintem inkább azt taníthatták, hogy ne megszokásból vezessen az ember, hanem figyelmesen és a jó reflexre szükség van.


Én is láttam már olyan autót, amelyiken minden felől horpadások voltak és a sofőr hozzáállása ott sem volt elég kritikus önmagával.


Nincs mindenkinek helyes önismerete, önkontrollja és nem mindenki képes belátni alkalmatlanságát.

2019. okt. 25. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!