Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek javul vagy romlik...

Szerintetek javul vagy romlik a közlekedési morál Magyarországon?

Figyelt kérdés
2020. jan. 6. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a járművek számának növekedésével egyenes arányban romlik. Régen is voltak vadbarmok, de ma már majdnem az összes olyan embernek is van jogsija, akinek nem éppen megfelelő a mentális állapota. Rengetegen halnak meg, nem tudom, hova lehet még fokozni ezt, nem is nagyon ismerek olyan családot, ahol csak 1 kocsi van, 2 a minimum, de nem ritka a 4-5 sem. Nyilván vannak nálunk jobb meg rosszabb közlekedési kultúrájú országok, egyáltalán nem olyan rossz nálunk, mint ahogy sokan leírják.
2020. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Romlik, sok az ittas vezető. Sokan rohannak, sietnek főleg a reggeli és a délutáni csúcsban. Olvasom a híreket, legyen az országos vagy megyei nagyon sok fiatal szenved balesetet, fiúk és lányok vegyesen. Ausztriát leszámítva a környező országokhoz képest jobb a közlekedési morál.
2020. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:

Tapasztalatom szerint inkább javul. Ehyre többen figyelnek oda a többi közlekedőre.

De még mindig siralmas...

2020. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
46%
Javul.... Idén még nem vezettem...
2020. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én Magyarországon tanultam vezetni, de Olaszországban tanultam meg vezetni és össze lehet rakni a kettőt, hogy mi a különbség a kettő között.

Rengeteg a spórolós vezető (lásd autópálya), cammogó, rutintalan és az ennek ellenkezőjét képező saját magukat autóversenyzőnek képzelő gyerekek. Az önbíráskodásról nem is beszélve, na meg a kisebbség jogsi nélkül is külön kategória.

Jogosítványt baromi egyszerű szerezni, a hülyéknek is odaadják.

Viszont én még mindig azt mondom, hogy nem a legrosszabb közé tartozik a magyar közlekedés... Hollandiát például papíron mindenki isteníti, holott számomra egy rémálom az egész.

2020. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Én hosszú évek egyértelműen javuló trendje után visszaesést tapasztalok. Egy sor jó szokás egyre jobban rögzül (pl. cipzárelv, besorolás segítése autópályán, téli gumi használata), de a növekvő forgalom hatványozottan erősödő frusztrációt is okoz az arra eleve hajlamosaknál. Másképp mondva miközben a többség egyre értelmesebben közlekedik, a járművezetők egy látványos aggresszív kisebbsége viszont egyre gátlástalanabbul és feszültebb én vezet, maroedig az feltűnik, ha az utóbbi csoport mérete akar csak abszolút mértékben is nő.
2020. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Húsz év után újra Magyarországra látogattam és vezettem magyar utakon.


Meghökkenve tapasztaltam hogy mindenki milyen jól vezetett, betartva szabályokat, sebességkorlátozásokat! Úgy látszik Darvin-nak igaza volt, az ötvenes utakon Zsigulival 150-nel száguldó vadbarmok már maguktól kihaltak.

2020. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minimálisan javul, ha az autóból kiugráló Menő Macsó Csávókat-, meg az autópálya max. sebességhatárát "nem ismerőket" nem vesszük figyelembe.
2020. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem javul a közlekedés.

De mivel rohamosan nő az autó száma így több balaset is lesz és még többnek tűnik.

Például már nekem feltünt hogy amikor este jöttem haza felé, alig volt forgalom, szinte mindenki normálisan vezetett. De viszont amikor sok az autó, akkor nagyon sok emberből kijön az agressziv, tahó, paraszt viselkedés. Olyankor sok a türelmetlen, önbíráskodó majd ő megmutatja hogy kell előzgetni a sort.

2020. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!