Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha behajtani tilos tábla...

Ha behajtani tilos tábla alatt van 1 kiegészítő tábla "kivéve célforgalom" ez mit jelent pontosan? Meg kell állni valahol azon a területen belül? Mennyi időre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
igazolnod kell a rendőrnek milyen célod van ott. pl: ott laksz, vagy árút szállítasz az üzletedbe. a vásárlás és egyéb célú megállás, behajtás tilos. Bünti jár érte. Bár nálunk is kiraknának egy ilyet! mióta elkészült a o-ás iszonyat az átmenő forg az amúgyis szűk utcánkban. :SSSSSS
2010. júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ahogy a fenti mondja. átmenő forgalom nem közlekedhet rajta (elvileg): aki máshova tart, nem is állna meg az utcában áruátadás/látogatás stb céljából.
2010. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon régen vizsgáztam, de a behajtani tilos tábla alatt ritkán van kiegészítő tábla. A "Minden jármű behajtása mindkét irányból tilos" (pirosan szegélyezett kör alakú tábla)tábla alá szoktak kirakni kiegészítő táblát.pl. kivétel BKV, vagy célforgalom. Mondjuk, ha a abban az utcában laksz, akkor valahogyan haza kell menned, vagy van az utcában egy üzlet, ahová szállítanak, tehát célja van, amiért használná az utcát. Aztán lehet, hogy rosszul tudom.
2010. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A behajtani tilos tábla egyáltalán nem engedélyez abból az irányból behajtást mivel pld egyirányú utca.
2010. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem a mindkét irányból behajtani tilos táblára gondolt a kérdező...én legalábbis arra gondoltam, amikor leírtam a választ:)
2010. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 25. 18:39
 7/7 A kérdező kommentje:
2 irányú utcáról van szó.
2010. júl. 28. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!