Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen esetben ad az orvos...

Milyen esetben ad az orvos mentességet a biztonsági öv viselése alól?

Figyelt kérdés
A KRESZ szerint orvosi igazolással el lehet hagyni a biztonsági öv viselését, viszont nem tiszta, hogy ilyet milyen esetben és miért adna orvos? Az én logikám szerint ha valakit felment az öv viselése alól, akkor az gyakorlatilag halálra van ítélve egy ütközés esetén... Miért állítani ki ilyen igazolást egy orvos?

2020. máj. 30. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Avvagy te halálra itélve.
2020. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Halotti bizonyítvánnyal.

Előre megírják, hogy majd balesetnél ha úgy repülsz ki a szélvédőn mint egy féltégla az ablakon, ne kelljen megírni.

2020. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem nagyon adnak ilyet, még terhes nőnek sem
2020. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag szívműtét után adhatnak ilyet.
2020. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem az elméleti kérdést, de ha van egy ilyen személy, akinek orvosi igazolása van arról, hogy mellőzheti a biztonsági öv használatát, és balesetezek vele, én okozom a balesetet, ő kirepül a kocsiból és meghal...


Akkor engem elfognak ítélni halálos közúti baleset okozásáért. Ugyanúgy, mintha csak "natúran" nem kötné be magát.


Ha viszont ő, mint orvosi igazolásos lesodródik az útról, feltekeri a kocsit az útszéli fára, kirepül a kocsiból és meghal... ugyanúgy senkit nem fog érdekelni, hogy igazolása volt az öv mellőzéséről.

2020. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen igazolást nem szórakozásból adnak ki, hanem ha az öv viselése konkrét egészségügyi kockázattal járna, még álló autó esetén is. Pl. az említett szívműtétes esetben.

Egy ismerősöm rákos volt (azóta meghalt), és anno vagy két hónapig folyamatosan be volt vezetékelve, egy kis tartályból állandóan szivárgott az erébe a gyógyszer. Valahány naponta kellett neki Pestre menni, a kórházba, tartálycserére. Azt nem tudom, hogy ő megcsináltatta-e ezt a papírt, de hogy az övet nem tudta bekötni, az biztos.

2020. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Vegy3l BMW - t és akkor minden szabály alól kapsz felmentést az adásvételivel.
2020. jún. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél olyat mint ami a 7-esnek van, akkor kapsz felmentést gondolkodás alól is :DDD
2020. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!