Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom bekapcsolni az övet?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok hízva. Régebbi autónk van, nem ér át az öv, nem tudom bekapcsolni sem hátul, sem az anyósülésen, de néha muszáj lenne utaznom.


Van rá megoldás, hogy utazhassak ebben az autóban? Mármint olyan módszerre gondolok, ami biztonságos és nem büntethető.


(Igen, tudom, fogyjak le, folyamatban van, de most nem ez a kérdés.)



2020. júl. 7. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Becsatolt öv nélkül nem utazhatsz szabályosan. Marad a busz.
2020. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.


Esetleg arra nincs lehetőség, hogy az övet meg lehessen hosszabbítani, vagy kicserélni egy hosszabbra?

2020. júl. 7. 10:29
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
#2 Szerintem csak speciálisan, néemlyik szerviz esetleg meg tudná oldani, bár ilyenről még nem hallottam. De az tuti hogy nem valami olcsó, mivel biztonsági felszerelés.
2020. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Egy olyan orvosi igazolást kell ami mentesít a biztonsági öv használata alól.
2020. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Jó az egyes hazudik.



[link]

(5) * Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

(...)

g) annak, aki külön jogszabályban * meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.


Tehát kell egy igazolás a dokitól, ennyi.


Egyébként, én is kövér vagyok 130 kiló és 170cm magas, Swiftem van lazán beér az öv.

2020. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
#4 De úgy tudom, olyat csak annak adnak akinél halált okozhat az öv használata, pl súlyos szívbeteg vagy olyan belső sérülése van.
2020. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Én se hinném, hogy pusztán amiatt, hogy az öv nem ér át, kapna a kérdező orvosi felmentést a használata alól.

De az igazság az, hogy én azt se hiszem el, hogy nem éri át az öv. Ismerek néhány nagyon kövér embert, akikkel ültem együtt autóban. Gond nélkül be tudták csatolni.

Meg egyébként is: a gyártók a világ minden részén élő mindenfajta ember számára gyártják a biztonsági övet, tehát biztosan van ebben annyi rátartás.

2020. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Azért biztos nem kapna felmentést, mert nem éri át az öv. Bár akkor szerintem egy normál autóba nem férne be az ember, viszont a háziorvos erősen ajánlani fogja a diétát, az egészség miatt is.
2020. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3 Ennek utána fogok nézni, bár ha nagyon drága, akkor inkább hagyom. Egy övhosszabbítót találtam neten, nem vészes az ára, de sajnos csak csomagot lehet vele rögzíteni.


#5 130 kilósan én is simán becsatoltam, de sajnos most 200+ kiló vagyok.


Az orvosi igazolásnak utána fogok nézni, de nincs gond a szívemmel meg mással sem. Gondolom csak azért nem fognak igazolást adni, mert nem ér át az öv.

2020. júl. 7. 10:49
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ezért sajnos nem fognak igazolást adni.
2020. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!