Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Láthatósági mellény nélkül...

Láthatósági mellény nélkül megbüntet a rendőr?

Figyelt kérdés
Lakott területen kívül, sötétedés után, láthatósági mellény viselése hiányában megbüntet a rendőr? Tudom, hogy az előírás szerint ez büntetendő, de a valóságban szoktak ma még ezért büntetni?

2020. júl. 20. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Megvan rá a jogköre. De amúgy tök lényegtelen, mert nem a rendőr miatt kell hordani, hanem a saját kis tyúxaros életedet véded vele.
2020. júl. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rajtam ha van is mellény, nem szabványos van, de amúgy tele szoktam lenni fényvisszaverőkkel, lámpákkal (biciklin). Sosem zavart még egy rendőrt sem.
2020. júl. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Kemény 500 Ft-os tétel, amit azért kéne hordani, hogy amikor baktatsz a sötétben akkor ne üssön el az autó, így ne vágd haza annak az életét aki elüt, mert gyökér vagy fölvenni egy mellényt.
2020. júl. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem előírás a mellény. Egy időben az volt, de módosítottak.

Olyan ruházatot kell viselni (lehet a kukás mellény is), ami láthatóvá tesz a sötétben. Ez akkor is előírás, ha karácsonyfaként feldíszítetted a cangát, és tele van elöl-hátul fényvisszaverő, világító elemekkel. Rajtad is kell, hogy legyen.

Autós szemmel, aktív bringásként erősen javallom nappal is az élénk színű ruházatot. Sárga, narancs, neonszínek mind jó. Nem kell valami ormótlanság, divatos cuccok is megfelelnek.

El nem tudod képzelni, mekkora az eltérés mondjuk egy fekete pólós biciklis, és egy sárga póló között. Sokkal előbb észreveszem, és fel tudok készülni már messziről az előzésére.

Sok bringás van, aki éjjel sötét ruházatban van. Ha van is hátul valami világítás, akkor is olyan gyenge, hogy szinte semmit nem ér.

Ha elcsapom, mindenképpen elmeszelnek, mert olyan sebességet kell választani, hogy a belátható útszakaszon belül, meg is tudjak állni. De a bringás fog meghalni, nem én.

Bocs, hogy nem a rendőrös kérdésedre válaszoltam.

2020. júl. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, gondolom biciklire értetted és nem autóra. Törvény szerint kötelező és büntethető a hiánya de némely rendőr nem foglalkozik vele hogy rajtad nincs.
2020. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
65%

@4: valóban nem szerepel a szövegben a "mellény" kifejezés, hanem az MSZ (EN) 471:2003 szabványnak megfelelő ruházat (a szabvábyra nem érdemes rákeresni, nem fogod megtalálni a neten, csak súlyos összeg kifizetése fejében hozzáférhető) - aminek a gyakorlatban csak a kukásmellény illetve az ilyen stílusú kabát+nadrág felel meg...

Mellesleg túl sok értelme nincs: készítettek egy reklámfilmet a mellény népszerűsítése céljából; csak éppen pont az ellenkező eredményt kapták: egy normálisan kivilágított kerékpár jóval messzebbről észlelhető, mint a rideren levő kukásmellény - és akkor még a kerékpároson nem volt hátizsák, ami alapból feleslegessé teszi az alatta hordott mellényt...

2020. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Alex Fly

amikor kifejezetten a mellény volt előírás, rendőr meg akart büntetni, mert nem volt rajtam. Viszont a hátizsákomhoz tartozott egy élénksárga huzat, fényvisszaverő elemekkel. Ez rá volt húzva.

Mondom neki, egy pillanat!

Levettem a hátit, visszacsomagoltam a zsebébe ezt a huzatot. Felvettem a mellényt, majd arra a hátizsákot. Ügye, így már előírásos? – kérdem tőle szendén.

Ajánlatot tett arra, hogy el kellene mennem valahová, a végén mégis ő távozott.

2020. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

@7: voltak közös akcióink a rendőrséggel. Egyik alkalommal pont erről volt szó, gondolom a rendőrség helyi közlekedésbiztonsági főmuftija elég autentikus forrás...

Ő mondta, hogy tulajdonképpen bármi lehet az emberen, ha abban ott az említett szabványnak való megfelelőséget igazoló címke. Ha nincs, akkor lehet bármilyen profi cucc, ha a fakabátnak olyan kedve van, már adja is a csekket.

És bármikor belefuthat az ember olyanba, aki rajta akarja levezetni a frusztrációját azért, mert valaki beszólt neki, olajcserés az asszony vagy éppen nem jött neki össze az előre eltervezett bírság...

2020. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!