Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kétsávos úton az egysávos...

Kétsávos úton az egysávos körforgalom előtt szabályos ez?

Figyelt kérdés

Adott ez az eset:

[link]


A videó külön: [link]


A videót készítő volt bunkó paraszt itt, vagy aki ki akart elé kanyarodni? Nekem az lenne a logikus, hogy mind2 sávon halad a forgalom és a körforgalom bejáratánál cipzár elven engedik a besorolást a külső sávról. Néha járok erre (fehérvári elkerülő) és nem egyszer boltottam bele olyanba, hogy a külső sávot egy személykocsi, vagy kamion foglalta. Mindenki a belső sávban vár, miközben a külső üres amúgy... És nem egyszer ez fél óra!



2021. máj. 11. 13:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Véleményem szerint használni kell mindkét sávot, majd a végén zippzár-elven haladni szépen. A videón még több száz méter üres aszfalt van a videós előtt. Ha én mentem volna arra, én is használom a belső sávot, mert nem vagyok ismerős a környéken. Akkor honnan kellene tudnom, hogy a külső sáv miért áll? Lehet, hogy az egy lehajtó sáv lesz, ebben az esetben minek álljon be az ember a sor végére? (ismétlem, ha pl. valaki nem ismeri azt a szakaszt, hogy mi miatt áll be). A Yarisos emberkének meg állati mázlija van, hogy nem törték össze, utána vakargathattad volna a fejét a rendőr előtt, hogy mi alapján ment ki a videós autó elé.

Összességében: szerintem brutál hülye volt a Yarisos.

2021. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
A Yaris vezetője volt f*sz. Fel is lehetne jelenteni közúti veszélyeztetésért. Attól, hogy ő nem mer a sor elejére menni teljesen szabályosan, másokat nem kéne ebben akadályozni. Vagy mit szólna hozzá, ha valaki kirángatná a kocsiból csak azért, mert a Hungárián épp a középső sávban megy?
2021. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
30%

A kérdés ebben a formában teljesen értelmetlen. Mindegy, miért áll a sor. Körforgalom, útakadály, bármi.

A kamerás autó elé nézetem szerint nem vágott be a Yaris vezetője. Amikor kitette az indexet, még messze volt a másik.

Vészhelyzet akkor sem volt komolyabb, amikor már elkezdett ténylegesen sávot váltani. A satuzást nem indokolta semmi.

Nem vagyok tévedhetetlen, de én így látom.

Azt sem hinném, hogy önkéntes rendőrködni akart volna, nem hinném, hogy a „tolakodó” feltartása lett volna a célja.

2021. máj. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek veled: így gyakorlatilag fölöslegesen van megépítve a belső sáv. Fel kell tölteni mindkét sávot, és ahol egy sávra szűkül, ott cipzár-elven beengedni egymást.


Megjegyzés:

Nálunk az idióta közlekedési "szakemberek" csak úgy tudnak két sávból egyet csinálni, hogy az egyik véget ér, és akik abban voltak, azok kéredzkednek be a másikba. Jobb helyeken egyszerűen megszűnik a két sáv között a terelővonal. Aztán az immár egyetlen, de dupla szélességű sáv lassan keskenyedni kezd addig, amíg egy sáv szélességű lesz. Ez a megoldás gyakorlatilag ráneveli az autósokat az udvariasságra és az együttműködésre.

Egyszóval aki itt gyökér volt, az nem a videót készítő, nem is az, aki ott előtte kihúzódott, hanem az, aki jelen sem volt: az aki így tervezte meg ezt az utat.

2021. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

#3 Ha sávot akart volna váltani, akkor

1. Nem egy 110-zel érkező elé kell gyök 2-vel bevágni!

2. Miért nem váltott sávot, miután majdnem balesetet okozott?

2021. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%

Amikor a kamerás autó a piros teherautó előtt megy, a Yarisnak már megy az indexe, és kissé bátortalanul ugyan, de már az áthúzódást is megkezdte. Ekkor mér cirka 100 méterre voltak egymástól.

Milyen bevágásról írsz?

2021. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%
Én semmiféle bevágást nem látok. Rossz videót nézek?
2021. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem teljesen értem, hogy a balfasz miért akar egyszerre két sávot használni :D
2021. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
9%

„8/8 ITGuy ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy a balfasz miért akar egyszerre két sávot használni :D”

Nem, nem akar. Ő megkezdett egy előzést, amit nem tud befejezni, és nem érti, most mi van.

2021. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt nem előzésnek, hanem szédelgésnek hívnám alapjáraton, de közben elolvastam a facebook kommenteket is, szóval vagy szélütés érte szerintem az illetőt, vagy eldöntötte, hogy [link]
2021. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!