Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy rendőr kötelezhet arra,...

Egy rendőr kötelezhet arra, hogy szakítsam meg a hívást miközben ellenőriz?

Figyelt kérdés
Történt ma, hogy haladtam az autómmal, és közben beszèlgettem telefonon az egyik barátommal. Az út szélén ott állt 2 rendőr, leintett, megálltam, közben mondtam a hívásban lévő személynek, hogy várjon pár percet, mert leintett a rendőr. Megállok, a rendőr csak a szokásos dolgokat kéri, majd ennek közepén megszólal a barátom a telefonba, hogy na elmentek már? Erre a rendőr elkezd kérdezősködni, hogy ki beszél, valaki rejtőzködik az autóban? Mondtam, hogy nem nem, csak hívásban vagyok, erre azt mondja hogy azonnal tegyem le, nem tettem le, nem értettem miért kéne letennem, ebből lett egy kis harc, majd inkább elzavart utamra. Nem tudom, hogy neki volt igaza vagy nekem, ezért teszem fel itt ezt a kérdést, mert nem zavarta az ellenőrzést a barátom, csak annyi, hogy megkérdezte el mentek e már.
2021. szept. 23. 16:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen mondhatja.
2021. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Igen, egyértelműen mondhatja, bár az átlag ert3lmes ember azért magától is felfogja, hogy bunkóság nem befejezni iylenkor a hívást.
2021. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Aki önmagától nem látja át, hogy egy ilyen esetben addig, amíg tart az intézkedés nem illik a hívást tartani, az elég szegényes intelligenciára utal.
2021. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
szerintem jogilag nem kötelezhet, de egy átlagos intelligenciával rendelkező ember magától megszakítja a hívást ilyen helyzetben.
2021. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, de ez tényleg alapvető jómodor, hogy ilyenkor a rendőrre figyelsz. Lehet utálni őket, de ennyi minimális tisztelet kijár nekik is.
2021. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

A rendőri intézkedés rögzíthető kamerával telefonnal. Az intézkedés során az intézkedés alá vont fél tanúkat hívhat az intézkedés felügyeletére, ha az nem akadályozza magát a cselekményt.


Így teljesen jogszerű volt, hogy vonalban maradtál, és a rendőr ez ellen nem léphet fel.

Persze meg szokták próbálni, de nem kell hagyni magad.

2021. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Épeszű ember ilyenkor szólt volna, hogy rendőr bammeg, és kinyomja a telefont mint az autórádiót. A haverod meg egy idióta.
2021. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Ilyenkor az ember szól leteszi, és ugyanazzal a mozdulattal elindítja a hangrögzítőt. Bunkó rendőrnél jól jöhet
2021. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a vàlaszokat.
2021. szept. 25. 09:47
 10/23 anonim ***** válasza:

Már bocs,hogy ezt mondom,nem minősíteni akarlak,de le kellett volna tenni alapból.Majd visszahívod.

Kicsit hasonló,mint amikor a pénztárnál a vevő telefonál,egy kézzel pakolgat,közbe fizetni kell,és a végén a pénztáros vár,mert a vevő még mindig pakol,ezzel feltartja az egész sort...bunkóság!

2021. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!