Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokan miért nincsenek tisztába...

Sokan miért nincsenek tisztában a jobbkéz-szabállyal a való életben?

Figyelt kérdés

Már többször tapasztaltam, például bevásárlóközpontok parkolójában (Tesco, Lidl, Aldi) ahol a sorok végén nincs elsőbbségadás tábla. Sokan ezt nem veszik figyelembe, elkönyvelik a kifele menő részt mint főút és aki ott halad annak van elsőbbsége. Pedig nem, ha jobbról az egyik sorból kihajt valaki akkor annak van a jobbkéz-szabály miatt.

Ezt sokan miért nem veszik figyelembe?



2021. okt. 18. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Nagyobb parkolókban egyszerűen nem képes a többség értelmezni ezt a szabályt, úgy gondolják hogy van egy egyenes hosszú szakasz ahol ők mennek, és abba csatlakoznak be a kisebb parkolók akkor nekik végig elsőbbségük van
2021. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tetézi, hogy néhány Lidl parkolóban (Debrecen) van tábla. Viszont sokan megszokták, hogy nincs, emiatt nagyon sok koccanás alakul ki ott. Általában aki gyorsabban megy, az a határozott és annak van gyakorlati "elsőbbsége" az ilyen parkolókban.
2021. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy az 1# is írja. Ráadásul mivel nem egységes mindenhol, ha valaki megszokja ezt vagy azt, akkor figyelmetlenségből okozhat galibát.

De fordítva is lehet igaz. Elém már jöttek úgy ki, hogy egyirányú úton mentem a bevásárló komplexum főútján, a becsatlakozóknak mackósajt volt. A kijövő véglény meg csorgott kifele, de úgy, hogy az ellenkező irányba bámult, ahonnan nem jöhetett volna autó. Mikor rádudáltam, mert már majdnem belémjött, akkor még neki állt feljebb, és mutogatva, hisztisen visszatolatott. :D Nem igazán tudtam mire vélni.

2021. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem csak parkolókban találkozom.

Szélesebb út/keskenyebb pl. De pl. ahol lakom, még ez sincs. Az észak- déli irányra sokan azt gondolják, higy elsőbbsége van. Ezek közül egy főútvonal, de a többi nem. De kehet azt hiszik, akkor a többi is.

De sok más hülyeség is van fejekben.

Pl. hogy a stop erősebb a macinál.

2021. okt. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg egy nagyon kaotikus terület ez, jó a kérdésfelvetés.


Van (volt) olyan parkoló, ahol kiemelt, fényvisszaverő táblák hirdetik (hirdették), hogy ott minden kereszteződés egyenrangú. Ehhez képest 90+ százaléka az ott közlekedőknek a gyűjtőutat védett útvonalként kezeli. Évek múltán megunta a terület kezelője ezt és kiszórta inkább a macisajtokat.


Hasonlóképpen volt a környéken egy osztott pályás út, jobbkezes becsatlakozó utakkal. Na ott is volt ám balhé sok, oda is ki lettek téve a háromszögek.

2021. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért voltak kénytelenek például Angyalföldön feltáblázni a Kassák Lajos utca összes mellékutcáját elsőbbságadás kötelező táblákkal. Mert a bő három sáv szélességű Kassákon úgy robogtak végig a legtöbben, mintha nem lett volna minden második (a befelé egyirányúak) kereszteződés jobbkezes. Így az elég sok koccanás miatt inkább táblásították a szokást.
2021. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Én az ilyen parkolókban állandó készenlétben gurulok, vagy 1-ben, vagy max 2-es alapjáraton.

Barmikor barmelyik hülye kitolathat nagy gázzal, vagy elédrohan, elédlöki a bevásárlókocsit, nem adja meg a jobbkezet.

Egyébkent a fapados jobbkéz szabályt én nem engedném épített kereszteződésekben, az földútra való. Szépen rakják körbe egyertelmű tablával mindenhol.

2021. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Méhán ember hülye, de azér néhány bevásárlóközpont parkolójából is érdekes kihajtani. A ferdén elhelyezett macisajtok, meg az össze-vissza keresztmetszetű kereszteződéseken néha nehéz eligazodni...
2021. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyobb áruházak parkolójában direkt ezért tettek ki a parkoló bejárata elé jó nagy betűkkel kiírt táblát hogy az egész területen jobb kéz szabály van érvényben. Ehhez persze kellett néhány koccanásos baleset ahová rendőrt hívtak mert nem tudtak megegyezni. Egyes helyeken szoktam látni ilyen táblákat máshol is, de nem mindenhol.
2021. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne feledkezzünk meg azokról a jogosítvánnyal rendelkező lényekről, akiknek a "jobbkéz szabály" kifejezés semmit sem jelent, sőt azokról sem, akik a jobb és a bal oldalt, képesek bármilyen szituációban összekeverni. :(
2021. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!