Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van arra megoldás ha sötétedés...

Van arra megoldás ha sötétedés után a szembejövő járművek elvakítanak, emiatt nem látom rendesen az utat?

Figyelt kérdés

településen kívül ahol nincs közvilágítás csak "vaksötét"

van erre esetleg speciális szemüveg vagy menjek el szemészhez?


2022. febr. 17. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Elvakít, hunyorognod kell, vagy egyszerűen csak nem látsz semmit?

Én egy ideig azt hittem, hogy nálam az előbbi játszik, aztán rájöttem, hogy csak a szélvédőm olyan rossz állapotú, hogy a pontszerű fényeket (pl. autók fényszórói) nem pontszerűnek látom, hanem kb. egy ember fej méretű világos paca van a középpontjuk körül a szélvédőn. Szélvédőcsere megoldotta, most tökéletesen látok éjjel is.

2022. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően engem is zavar, vakít, pláne egy rosszul beállított fényszóró, amíg elmegy mellettem, az út jobb szélét nézem.
2022. febr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon mit kezdeni nem tudsz vele, az a baj hogy a legtöbb autónak vagy rosszul van a fényszóró belőve, vagy egyenesen kókányolva van.

Meg hát vannak ezek a szipiszupi ledesek amik gyárilag vakítanak tompítotton.

Esetleg van sofőrszemüveg, egész olcsó.

2022. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk sokáig nem fordítottam nagy gondot a szélvédő tisztaságára, holott főleg a belülről lerakódó koszréteg elég megbízhatóan töri tovább a fényt… Plusz ha esetleg szemüveges vagy, ott még egy réteg van, ami dzsuvás lehet és szórja a fényt. (Ez amúgy sofőrszemüveg esetén is gond.)
2022. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Országuti fénnyel jönnek szemből vagy tompítottal? Mert előbbi eset is előfordul, és az szélvédőtől függetlenül vakít.
2022. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MGéza ***** válasza:
100%
Ha országúti fénnyel jönnek szemben és az vakít, akkor próbáld meg az alábbi módszer: Egy pillanatra felnyomod a reflektort te is majd vissza tompítottra. Általában ilyenkor észbe kapnak.
2022. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezt fénykürtnek hívják, és általában nem a reflektorra való átkapcsolás, hanem magad felé húzod a váltókart, legalábbis amiket én eddig vezettem. És ha tényleg véletlenül felejtette reflektoron a szembejövő, akkor ez működik is.

Van még az, az újabb autóknál, ahol szabályozható a fényszóró magassága, hogy feltekerik a legmagasabbra, mert nyilván úgy a legkényelmesebb, messzebbre világít. Viszont akkor már általában vakítja a szembejövőt. Az ilyen barom meg szokott sértődni, ha rávillantok egy rövidet, és rámnyomja telibe a reflektorát. Pedig én nem azt jelzem, hogy reflektoron van, hanem hogy vakít. Rosszul beállított, felfelé hordó egyik fényszóró esetén ugyanez.

Az jó tanács, hogy ha vakítanak, akkor mereven nézed magad előtt az út jobb oldalát, hogy még véletlenül se nézz a fénybe, mert ezzel elvakítod magad még jobban, és a szembejövő elhaladása után se látsz még egy fél másodpercig semmit.

2022. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2022. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én olyankor érzéssel vezetek amikor elvakítanak.


Előfordul néha, a legrosszabb amikor kanyar előtt de egyszerűen mégis ráérzek arra, hogy hol vannak a saját sávom határai.

2022. febr. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
90%

Használj fénykürtöt ahogy az előbbi irta.

És ha akkor sem veszi észre magát csináld azt amit nekem apám anno mondott,mikor tanitott vezetni:Figyeld az út széllét miközben jön feléd.Ezzel csökkentheted a vakitást.

2022. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!