Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a bicajos forgalommal...

Ha a bicajos forgalommal szemben jön?

Figyelt kérdés

Kisutcából kanyarodtam egy másik kisebb utcába, táblák vannak

Bicajos jött visszafele a forgalommal szemben, és én csak jobbra néztem el mert siettem, ő balrol jött

Gyorsan észrevettem és meg is álltam, illetve a nyanya is lepattant a bicajrol (még úgy láttam neki áll feljebb)


Ilyenkor ő lenne a hibás jól gondolom?

(Általában elnézek többször is, minden fele mert sok a hülye, de fáradtan vezettem pont, és siettem is)


2022. júl. 1. 16:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy egyirányu utca volt! Úgy jött forgalommal szemben!
2022. júl. 1. 16:02
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Mit szólt volna a nyanya, ha egy nyerges vontatóban ülsz pl?

Amiből ki se látni, hol terek tömkelege.

Már lekvár lenne belőle.

2022. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

1. Nincs kiteve a tábla higy kivéve kerekpárral?

Sok egyirányúban engedelyezik a bicajosok ketiranyú közlekedését..

2022. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs kitéve!
2022. júl. 1. 16:49
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Szemben a forgalommal: biztos, hogy szabályos?


Már lassan 10 éve, hogy a KRESZ egy új szabályt vezetett be a kerékpárral közlekedők számára. Ez alapján a kerékpáros meghatározott esetekben a forgalommal szemben is behajthat az egyirányú utcákba. A szabály nem minden esetben engedi ezt meg, ezt azonban sajnos nem mindenki tudja, vagy tartja be. Hogyan is szól pontosan az engedmény?


„Ha az „Egyirányú forgalmú út” jelzőtáblák alatt elhelyezett kiegészítő táblán autóbuszt és/vagy kerékpárt mutató ábra jelenik meg:


a) az úttesten kijelölt kerékpársávon, ennek hiányában az úttest jobb széléhez húzódva a kerékpáros,

b) az autóbusz forgalmi sávon a menetrend szerint közlekedő autóbusz,

c) a kerékpáros által is igénybe vehető autóbusz forgalmi sávon – az autóbusz részére kijelölt közlekedési iránnyal megegyezően – a kerékpáros is


a jelzőtáblán megjelölt iránnyal szemben közlekedhet.” – mondja ki a KRESZ.


Nem minden egyirányú utcába lehet a forgalommal szembe behajtani. Feltétel, hogy ezt a lehetőséget egy kiegészítő tábla jelezze a kerékpárosok számára.

2022. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Számítani kell rá, másrészt akkor sem ütheted el, ha szabálytalanul közlekedik.
2022. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
igen, ő lenne a hibás
2022. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem ütheted el, ha mégis baleset lesz, akkor te is lehetsz hibás, ugyanis veszélyes üzem a vezetés. Jobb kezes utcánál is manapság érdemes balra is nézni, hogy megadják-e az elsőbbséget. Családban törték már össze párszor emiatt az autót, nem adták meg a jobbkezet.
2022. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BeernPalesz válasza:
29%

Szerintem fele-fele.


Ha valóban nem volt kint olyan kiegészítő tábla, hogy "kivéve kerékpárral" akkor ez esetben a biciklis mindenképpen hibás lenne a balesetben, viszont valamilyen szinten téged is hibásnak hoznának ki, mert nem tettél meg mindent a baleset elkerülése érdekében (nem néztél el mindkét irányba).

2022. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

6os! Nem is az volt a tervem hogy elüssem! Látom megfogtad a lényeget!

8as szintén..

egyenrangú kereszteződésben nyilván szétnéz mindenki, de nem számítottam rá hogy az idióta vénasszony pont ott jön!

Ti biztos sosem hibáztatok..



Utolsó: nem volt kiegészítő tábla!

2022. júl. 2. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!