Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudnátok tippeket adni vadbale...

Tudnátok tippeket adni vadbaleset megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés
Eléggé félek mikor erdő mellett kell közlekednem, hogy kiszalad egy vad és meghalok az állattal együtt, így olyankor lassabban kb 70 km/hval haladok, viszont ilyenkor folyamatosan a seggemben vannak és előznek így ha kiszaladna velük is lehetne karambol pluszban is.. mindenesetre ti mire szoktatok figyelni? Kezdő jogsis vagyok még.

2022. okt. 24. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2022. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Vegyél vadriasztót az autóra.
2022. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha kiugrik eléd valami, a kormány kapkodása helyett inkább fékezz!
2022. okt. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudsz mit csinálni, mert bárhol találkozhatsz velük. Városom szélén is láttam vaddisznót, ahogy a balatoni révnél sétálgatva is találkoztunk velük, de a múltkor itt a házam előtti parkban volt két őz, pedig körbe van építve házakkal.

Sajnos teljesen kiszámíthatatlan a viselkedésük, és elém ki is rohant egy, pedig félúton még visszafordult, aztán mégis meggondolta magát. Épp nem ért át és a kocsi jobb elejével kaptam el. De tényleg ahogy mondták, ne kapkodj, mert csak felborulhatsz, én is szerencsére megúsztam apróbb sérüléssel.

2022. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Először is tisztázzuk... hol is laksz?


Mert ha ilyen Fejér megye meg Pest megye akkor a szarvas egyből kilőve...

2022. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 vas megye
2022. okt. 24. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire hatásos a vadriasztó ill. melyik jobb mert gondolom van többféle.

Én sötétben félek vezetni a vadállatok miatt. Én is erdős területen lakom.

Egyik ismerősöm a személyautó elejére ahol a ködlámpák vannak, oda szerelt fényhidat, igy sötétben nagyon jól megvilágitja nem csak az utat, de az út két oldalát ahol látni az állatokat.

Gondolom ezért van a kamionokon is csomó lámpa hogy éjszaka megvilágitsa az út két oldalát is.

2022. okt. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nem csak erődős helyen vannak vadak :)

[link]

2022. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Én kigúvadt szemekkel pásztázva szoktam menni, gyorsan pillantva ide-oda a fák közé is, nem bambulok el, stb figyelek, ahogy tudok, nézem, hogy mennyire látható hol be az út melletti rész mennyire, ahonnan kiugrana valami. Amikor vonulásaik vannak, vagy ilyesmi, akkor meg főképp.
2022. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9: Én is igy szoktam rettegve figyelni hogy milyen élő vadállat szalad ki, de egy idő után bele lehet fáradni ennyire figyelni.
2022. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!