Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudom lehet hülye kérdés, de...

Tudom lehet hülye kérdés, de tipik vidéki sofőrként, ha rengeteg Google Street-et nézek Budapestről, akkor élőben könnyebb lenne majd ott közlekednem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy vidéki kisvárosban (Debrecen) tanultam vezetni. Ez még lehet nem is lenne gáz, de sajnos 5 éve vezetek és itt is csak kijelölt útvonalakon (bevásárlóközpont, frekventált helyek stb.) ill. mindig megnézem előtte útvonaltervezőben, ha megyek valahova. Magyarul nem tudok dinamikusan, rögtönözve közlekedni. Nem is a vezetési technikámmal van gond, mert heti szinten sok száz kilométert ingázok országúton most épp hóban, fagyban a 4-esen és városban sem tötymörgök (ha tudom az úticélom), de csapnivaló a tájékozódó képességem. Ha letérek x útvonalról, akkor vhol meg kell állnom, hogy tudjam utána merre tovább.


A gond, hogy ismerőseim Pesten laknak és szeretnék végre autóval menni hozzájuk, de ilyen rutinnal vagy inkább önbizalomhiánnyal nem biztos, hogy jó lenne ismeretlenül szaladgálni Pesten. Ezért arra gondoltam, hogy sokat nézegetem a Google Street-et hátha adoptálódik a fejemben rengeteg olyan bonyolultabb közlekedési helyzet, ami csak Pesten fordul elő és élőben már magabiztosabb lennék.


Vagy ez ostoba ötlet?



2022. dec. 17. 00:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Körülnézhetsz, de igazából pesten az első szabály, hogy alkalmazkodni kell a forgalom ritmusához, máskülönben olyan erővel nyomják páran a dudát, hogy betolják a kormányt a motortérbe.
2022. dec. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy az első válaszoló is írta, Pesten nagyon ritmusosan közlekednek, be kell olvadni. Elég gyorsak is és nem feltétlen szabályosak. Személy szerint, ahogy elérem Pestet elfogy egy kellemes izgalom, jó hangulatom lesz :)
2022. dec. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem érsz sokat a körülnézéssel. Mire ott jársz, már biztosan feltúrtak valami utat, és teletáblázták a környéket miatta. Ha nem vagy biztos merre megy a sávod, akkor csak kövesd az előtted levőt, talán még szabályos is lesz.
2022. dec. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Ez a körülnézés max vidéki, kisebb városok esetén működhet.


Egy olyan nagyváros esetén mint Budapest semmit nem érsz vele mert annyi fele kell figyelned, hogy nem tudsz arra is koncentrálni, hogy te otthon a fotelből itt fordultál jobbra, ott meg balra.

2022. dec. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Ez a Budapest milyen misztikus egy hely, félelemmel vegyes tisztelettel beszél róla itt mindenki.


Az igazság az, hogy igenis érdemes minimum a besorolás rendjét, egy-egy útvonalpont előtti forgalmi rendet tanulmányozni. Mindig is itt éltem, mégis nagy előnyét látom annak, ha egy-egy kevésbé ismert környéken megnézem előre, hogy például hol tudok parkolni, melyik sávot érdemes választani, hogyan tudom majd a célomat könnyen beazonosítani.

2022. dec. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy segítség, ha egy-egy út előtt átnézed streetview-n a bonyibb csomópontokat.

Pontosan azért, mert sok helyre kell figyelni, így legalább már tudni fogod melyik sáv fog kelleni, merre szabad kanyarodni/behajtani, stb.


Annak, hogy szabadidődben random utcákat nézegetsz, annak nincs sok értelme, mert úgy szerintem nem fog megmaradni.

2022. dec. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4%
LoooL
2022. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Oda kell figyelni a táblákra, előjelző táblákra, és a GPS-re, ha van. Rutin szerint menni pedig ott sem szabad, amit ismersz. Debrecen ráadásul a 2. város Budapest után, és ott is van pár olyan útkereszteződés, amit retardáltak tervezhettek, amivel talán még Pesten sem találkozhatsz. Ha egy ismeretlen kereszteződés felé mész, akkor lassítasz, főleg a szűk kis utcákban, amíg meg nem látod a táblákat. Mások sem körülnézés nélkül hajtanak be valahova, és sokan nem csak ott vezetnek, ahol jogsiztak.

Szóval nem nehéz eljutni sehova, ha odafigyelsz a táblákra és van egy jó GPS-ed. Ami sokkal inkább probléma, a megállás. Belvárosban nincs hely sehol, Debrecenben sem, a parkolóhelyek pedig kicsik. Itt esz meg az ideg, ha megesz. Ismeretlen helyen én nézek több parkolási lehetőséget is előre, ha nem lenne hely ott, ahova megyek, és ne ott helyben kelljen kóricálni egy új helyen.

2022. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Több éves utcakép alapján még veszélyes is lehet közlekedni. A legelső dolog amivel szembesülsz, hogy azóta megváltozott a közlekedési rend, majd rögtön előtted egy lezárás és terelés. Nagyjából ez Bp.
2022. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
73%
Nem is tudtam, hogy Debrecen kisváros.A kérdésre válaszolva nem fog ártani, ha előre tájékozodsz, de készülj fel, hogy lehetnek változások élőben.
2022. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!